Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Zajęcia przyrodniczo - literackie „Ptasie plotki”

2013-05-24 15:01:17 (ost. akt: 2013-05-24 15:05:36)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatorów

Uczniowie klasy II i III Szkoły Podstawowej w Lelkowie wzięli udział w zajęciach przyrodniczo-literackich pod nazwą „Ptasie plotki”. Projekt zajęć opracowały i zrealizowały nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej pani Anna Rutkowska i pani Irena Bagan oraz nauczyciel bibliotekarz pani Irena Sołoducha.

Zajęcia rozpoczęła inscenizacja pt.: „Żuraw i Czapla” przygotowana przez uczniów klasy III pod kierunkiem pani Ireny Bagan. Następnie pan Antoni Czyż specjalista do spraw ochrony przyrody i edukacji przyrodniczo-leśnej przeprowadził lekcję przyrody. Rozmawiał z dziećmi na temat bohaterów inscenizacji – żurawia i czapli jako ptaków wędrownych, omówił ich wygląd, pożywienie, lęgi i inne ciekawostki. W związku z tym, iż 12 maja był Światowy Dzień Ptaków Wędrownych, uczniowie podczas zajęć korzystając z różnych źródeł wiedzy zdobywali informację na temat wybranych gatunków ptaków wędrownych. W trakcie realizacji projektu poszczególni uczniowie mogli pochwalić się swą wiedzą, omawiając życie ptaków pokazanych podczas prezentacji multimedialnej przygotowanej przez organizatorów.

Po części edukacyjnej nastąpił czas na konkurs recytatorski „Ptasie plotki”. Uczniowie recytowali wiersze o tematyce związanej z ptakami. Poziom przygotowania był bardzo wysoki i mimo tremy nasi wychowankowie wypadli tak wspaniale, że komisja miała ogromny problem z wyłonieniem zwycięzców. W komisji zasiedli pani Joanna Bujko, pani Dorota Wieczorek oraz pan Antoni Czyż. Po burzliwych obradach zdecydowano, że miejsce I zajęła Natalia Omelan, miejsce II Wiktoria Horak, miejsce III Wiktoria Poźniak, a wyróżnienia otrzymały: Karolina Bliźniak i Nikola Król. Laureaci otrzymali wspaniałe nagrody zasponsorowane przez Nadleśnictwo Zaporowo. Pozostali uczniowie również zostali docenieni i nagrodzeni pięknymi dyplomami oraz książkami.
Zmęczeni i wyczerpani recytacją uczniowie udali się na poczęstunek przygotowany przy pomocy rodziców, którzy jak zwykle wspierają nauczycieli podczas przygotowania takich akcji.

Zakończyliśmy ten dzień śpiewająco, gdyż uczestnicy programu przy akompaniamencie gitary, na której grała pani Edyta Sankiewicz, odśpiewali przygotowaną na tę okazję piosenkę. Z serc dzieci popłynęły słowa „Kochajmy ptaki, kochajmy ptaki niech nam śpiewają cały czas”. Uczniowie śpiewali tak wspaniale, że można rzec, iż biorą przykład ze swych „podniebnych przyjaciół”.

Na koniec z ust organizatorów i uczestników „pofrunęły” podziękowania za współpracę, wsparcie i zaangażowanie w rozwój uczniów, którzy komentowali ten dzień słowami „to był wspaniały dzień”. Składamy podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w organizację projektu i liczymy na dalszą współpracę podczas organizowania „ptasich akcji”.

Koordynator programu
Anna RutkowskaPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages