Niedziela, 22 lipca 2018. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Lelkowo - międzynarodowy projekt

2013-07-11 09:48:36 (ost. akt: 2013-07-11 10:02:25)
W Hamburgu mogli podziwiać jeden z największych portów w Europie

W Hamburgu mogli podziwiać jeden z największych portów w Europie

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Od 11 do 17 czerwca grupa uczniów z Zespołu Szkół w Lelkowie przebywała w Burgdorfie w ramach polsko - niemieckiej wymiany młodzieży.

Była to druga część projektu. Na przełomie września i października 2012r. uczniowie z Niemiec spędzili tydzień w Polsce.

Strona niemiecka przygotowała bardzo ciekawy program. Uczniowie uczestniczyli w kilku wycieczkach. W Hamburgu mogli podziwiać jeden z największych portów w Europie.

W Hannoverze niemieccy uczniowie przekazywali naszym uczniom informacje na temat zabytków, dziedzictwa kulturowego tego pięknego miasta.

Natomiast w Wolfsburgu uczniowie mogli zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami nauki w Muzeum Nauki i Techniki „Phaeno”.

Uczniowie mieli również czas na relaks w kręgielni, mogli również sprawdzić swoje możliwości w parku linowym. Pobyt w Niemczech to również czas spędzony z niemieckimi rodzinami.

Celem polsko - niemieckiej wymiany młodzieży było umożliwienie młodym ludziom lepszego poznania się, zrozumienia, przezwyciężenia uprzedzeń. Ten międzynarodowy projekt to również możliwość wymiany doświadczeń kulturowych pomiędzy młodymi ludźmi z Polski i Niemiec. Uczniowie mieli taką możliwość w szkole (wspólne wyjazdy, lekcje otwarte) oraz w czasie wolnym. Nasi uczniowie mogli również doskonalić swoje umiejętności językowe oraz rozwijać umiejętność współpracy w grupie dwujęzycznej.

Organizatorem wymiany była Iwona Chojecka, koordynatorem projektu Justyna Masiewicz - Grodź, tłumaczem i opiekunem Anna Pawłowiec.

Wymiana młodzieży mogła się odbyć dzięki wsparciu finansowemu ze strony Fundacji Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży oraz zaangażowaniu ze strony rodziców i szkoły.

Justyna Masiewicz-Grodź

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages