Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

„Mieszkam na terenie chronionym”. Warsztaty ekologiczne w Szkole Podstawowej w Zagajach

2013-10-06 22:56:44 (ost. akt: 2013-10-07 21:25:17)

W Szkole Podstawowej w Zagajach odbyły się warsztaty „Mieszkam na terenie chronionym - prawa i obowiązki”. Zajęcia, realizowane przez wykładowców Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, odbyły się w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Organizatorem przedsięwzięcia była Pani Justyna Panasiuk.

Celem szkolenia było podniesienie świadomości ekologicznej uczniów naszej szkoły.
Warsztaty obejmowały zajęcia stacjonarne i zajęcia praktyczne w terenie. Pierwszego dnia uczniowie wysłuchali wykładów na temat ogólnej charakterystyki obszarów chronionego krajobrazu.

Następnie zapoznali się z informacjami na temat siedlisk przyrodniczych i gatunków roślin objętych ochroną. Kolejnym tematem, poruszonym podczas zajęć, była informacja o zwierzętach i ptakach objętych ochroną na naszym terenie.

W drugi dzień szkolenia uczniowie wraz z opiekunami i wykładowcami wyruszyli w teren. Dzieci miały okazję zobaczyć siedliska przyrodnicze takie jak: torfowiska wysokie z roślinnością torfotwórczą, torfowiska przejściowe i trzęsawiska, bory i lasy bagienne.
Warsztaty były bardzo udane i dzięki nim mieliśmy możliwość poznać walory przyrodnicze naszego regionu, a przy okazji poznać siebie nawzajem i wspaniale się bawić. Spotkanie zakończyło się ogniskiem zorganizowanym w wydzielonym miejscu rezerwatu przyrody Dolina Rzeki Wałszy.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tej wyprawy.

Ewelina Sikorska

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz klikając na braniewo.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj


Polub nas na Facebooku:

Źródło: EwelinaSikorska

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Poszukuiący #1213035 | 79.185.*.* 7 paź 2013 11:25

    a ja sie pytam że sie pytam ja gdziebyli rodzice że rodzice

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages