Piątek, 20 lipca 2018. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Awantura przed plebanią o rzeczy po zmarłym księdzu

2013-10-25 12:00:15 (ost. akt: 2013-10-25 10:46:58)

Autor zdjęcia: Grzegorz WadowskiPo samobójstwie proboszcza Zagaj, policja znów wróciła do wsi. Tym razem po to, by wyjaśnić awanturę, która wywiązała się przed plebanią.

— Mieszkańcy Zagaj widzieli jak byłe opiekunki księdza nocą wywoziły rzeczy z plebani — wyjaśnia Beata Trojanowska, sołtys wsi. — W minioną niedzielę około godz. 20 przed plebanią wywiązała się awantura. Przyjechał brat nieżyjącego księdza. Chciał zabrać osobiste rzeczy zmarłego. Mieszkańcy nie znali go wcześniej i widząc mężczyznę w towarzystwie opiekunek myśleli, że po raz kolejny będą wywozić rzeczy byłego proboszcza. Zaprotestowali. Przed plebanią wywiązała się awantura. Zadzwoniłam po policję — dodaje pani sołtys.


— Takie zdarzenie rzeczywiście miało miejsce — potwierdza st. asp. Marek Giecewicz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Braniewie. — Mieliśmy zgłoszenie, że przed plebanią wywiązała się awantura. Przyjechał brat zmarłego księdza, a mieszkańcy zasugerowali, że opiekunki dopuszczają się kradzieży. Opiekunki twierdziły, że te rzeczy, które wynosiły należały do nich. Mówiły m.in. o przetworach i pościeli — dodaje Giecewicz.


Policjanci zamknęli plebanię i przejęli klucze do czasu przekazania ich nowemu proboszczowi.
— Kontaktowaliśmy się z kurią. Czekamy do czasu, kiedy otrzymamy pismo uprawniające nowego księdza do odbioru kluczy — informuje Giecewicz.


W minioną niedzielę po raz pierwszy mszę odprawił ksiądz Jakub Ilczuk, jednak nowego proboszcza nie było na miejscu awantury przed plebanią.


Czytaj rownież: Ksiądz z Zagaj nie żyje. Prokurator: popełnił samobójstwo

Przypomnijmy. 11 października po godz. 10 policjanci zostali powiadomieni o śmierci 56-letniego proboszcza z Zagaj. Ciało znajdowało się w garażu przed plebanią. Odnalazła je jedna z gospodyń, która po wstrząsającym odkryciu prosiła o pomoc mieszkańców wsi. Na miejscu czynności wykonywał policyjny zespół dochodzeniowo-śledczy, prokurator oraz biegły. 
15 października odbyła się sekcja. Jej wynik wskazuje na uduszenie poprzez powieszenie. Pogrzeb księdza odbył się w miniony piątek w kościele św. Józefa w Olsztynie.
aj
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (102) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Do odpowiedzialnych #1243251 | 83.11.*.* 12 lis 2013 19:39

  do ludzi odpowiedzialnych za artykuły na stronie Braniewiak, proszę z całego serca o usunięcie tych bredni, żałosnych wypocin, które naprawdę mogą poruszyć wiele osób. Jaka ta wieś jest taka jest, dajcie służyć nowemu księdzu. Pewnie chłopina czyta te brednie , żale tych co wiecznie mają coś do powiedzenia negatywnego. Więc jeszcze raz proszę o blokadę komentarzy.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. co za tępe i zryte łby #1241350 | 46.204.*.* 10 lis 2013 18:11

  w tym Lelkowie!! znawcy prawa kanonicznego sie znaleźli, hahahaha!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. gość1234 #1237097 | 5 lis 2013 12:53

  A czy ksiądz już mieszka na plebani??? Jeżeli tak to po co te dalsze kłótnie. Było minęło po co wracać do dawnych sporów. Teraz jest nowy proboszcz i nowy rozdział dla tej miejscowości.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. ... #1236363 | 78.10.*.* 4 lis 2013 19:01

  Mamy przecież Rok Wiary! Księże Jakubie co stało się z dekoracją w Kościele, dlaczego została usunięta?

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. cdfr #1235338 | 83.11.*.* 3 lis 2013 12:48

  niestety jednak nie wiesz jaka była prawda. Czy opiekunka zostaje przywożona do domu przez księdza w godzinach wieczornych (po godzinie 23). Opiekuje sie proboszczem do tak późnych godzin wieczornych. W każdym kościele są cenniki? miałem do czynienia z 4-5 innymi parafiami i za każdym razem usłyszałem "co łaska". Opłatek za "co łaska"? Nie w naszej parafii i nie za czasów śp Ryszarda. Wiesz co znajdowało się na plebani? 5 opakowań po telewizorach, masa innego srzętu który do czego miał służyć? Ci potrzeba aż 5 telewizorów, wanne z hydromasażem? Może ksiądz potrzebował kamer i nawet posiadał jak to się ładnie mówi "studio nagrań"? proboszcz Jakub przejął parafie i mógł do plebanii wpuścić nawet więzniów, kto muu tego zabroni? Kuria? Jkim prawem. Człowieku zastanów się co piszesz, a nastepnie swoje myśli przelej na klawiature.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (11)

  Pokaż wszystkie komentarze (102)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages