Niedziela, 22 lipca 2018. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Szkoła w Lelkowie liczyła ptaki

2014-02-28 09:02:00 (ost. akt: 2014-02-28 09:06:28)
Akcja poszerza możliwości realizacji programu „Przyroda wokół nas - Ptaki”

Akcja poszerza możliwości realizacji programu „Przyroda wokół nas - Ptaki”

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Realizując program edukacyjny „Przyroda wokół nas - Ptaki”, którego koordynatorem jest pani Anna Rutkowska, Szkoła Podstawowa w Lelkowie już po raz trzeci włączyła się do akcji „Zimowe Ptakoliczenie 2014” organizowanej przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków.

Akcja poszerza możliwości realizacji programu „Przyroda wokół nas - Ptaki”, daje okazje bliższego przyjrzenia się ptakom zimującym na naszych terenach i kontynuacji nauki rozpoznawania gatunków.

Do akcji przystąpili najmłodsi uczniowie – klasa I i III. Organizacją akcji zajęły się Anna Rutkowska, Anna Andrejuk- Klufas, Irena Bagan. Do udziału zaproszono: Nadleśnictwo Zaporowo oraz ornitologa Pana Marka Bebłota.

„Zimowe Ptakoliczenie 2014” rozpoczęło się w budynku Szkoły Podstawowej w Lelkowie. Po przywitaniu zaproszonych gości i uczestników nastąpiła pierwsza część naszego spotkania. Pan Marek Bebłot przeprowadził zajęcia z uczniami na temat najczęściej spotykanych gatunków ptaków opowiadał również o pracy ornitologa. Szczególnie interesujące były informacje na temat obrączkowania ptaków. Uczniowie mieli okazję obejrzeć różnego rodzaju „ptasie obrączki”, a także dowiedzieli się wielu cennych informacji, które bardzo przydały się podczas obserwacji.

Po części edukacyjnej wyruszyliśmy na poszukiwania zimowych mieszkańców naszych okolic. Trasa prowadziła przez wieś Lelkowo. Idąc wyznaczoną trasą rozwieszaliśmy karmę dla ptaków, którą podarował nam przedstawiciel Nadleśnictwa Zaporowo Antonii Czyż. Przed budynkiem naszej szkoły zostały postawione dwa piękne karmniki, które będą zimą stołówką dla ptasich gości. Zaobserwowaliśmy 12 gatunków ptaków. Najliczniej występowały gołębie i wróble. Wyniki obserwacji zostały przesłane do koordynatora akcji i będą stanowiły materiał służący ornitologom w bliższym poznaniu najczęściej spotykanych zimą gatunków ptaków. Wycieczka przebiegała pomyślnie, a piękna zimowa pogoda sprzyjała naszym obserwacjom.

Trasa wycieczki zakończyła się przy budynku szkoły, po czym wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na ciepłą herbatę i poczęstunek w którego przygotowaniu pomogli rodzice naszych uczniów.

Zaproszeni goście zostali również włączeni do komisji oceniającej prace konkursowe naszych uczniów, którzy zrobili bibliotekę szkolną. Tematem konkursu był „Dzwoniec – ptak zimy 2014”. Komisja po wspólnej dyskusji wyłoniła zwycięzców, którzy zostali nagrodzeni.

Na zakończenie Dyrektor Iwona Chojecka złożyła wszystkim uczestnikom serdeczne podziękowania za współprace i zaangażowanie w realizację „Zimowego Ptakoliczenia 2014”.

Wszyscy uczniowie z wielkim zaciekawieniem obserwowali ptaki, słuchali opowieści ornitologa oraz bardzo mile spędzili ostatni dzień w szkole poprzedzający ferie zimowe.

Anna Rutkowska

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz klikając na braniewo.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Szkoła w Lelkowie liczyła ptaki #1338927 | 37.31.*.* 2 mar 2014 17:07

  ich sprawa, jak liczyli te ptaki...

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Ni ja #1338185 | 83.28.*.* 1 mar 2014 12:48

  danuśka z jednym zembem tysz liczyła ptaki ale na granicy ale te z tirów a zdewociała sofijka i aborcyjna renia to ni

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages