Wtorek, 25 września 2018. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Pasowanie na czytelnika w bibliotece szkolnej

2014-04-02 09:25:15 (ost. akt: 2014-04-02 09:32:41)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

W Szkole Podstawowej w Lelkowie odbyło się pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników. Oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej odbyło się 26 marca.

Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość, a pierwsza wypożyczona książka powinna być  na długo zapamiętana. Specjalnie na tę okazję została przygotowana krótka część artystyczna, podczas której starsi koledzy i koleżanki z klasy III starali się przekazać pierwszoklasistom wiedzę  o książce i bibliotece.

Następnie uczniowie klasy pierwszej zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz  prośbami książki, które samodzielnie odczytywali, dzięki temu mogli zaprezentować zdobyte umiejętności umożliwiające im wejście do wspaniałego świata książki. Nasi najmłodsi uczniowie uroczycie przyrzekali, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika, poprzez dotknięcie ramienia ucznia przy pomocy wielkiego, pięknego pióra. Po akcie pasowania nastąpiły gratulacje i życzenia. Młodzi czytelnicy otrzymali upamiętniające tą ważną chwilę dyplomy oraz upominki w postaci plakietek i zakładek. Dużo radości dały im również przepiękne książki, które otrzymali od zaproszonego gościa pani Doroty Wieczorek bibliotekarza z Biblioteki Publicznej w Lelkowie.

Uroczystość przebiegła w miłej i przyjaznej atmosferze. Książki na bibliotecznych półkach czekają na nowych czytelników, którzy będą tu zawsze mile widziani.

Anna Rutkowska

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz klikając na braniewo.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj

Więcej informacji z życia szkół i przedszkoli: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages