Granica Zagaje lepsza od Sparty Kwietniewo

2014-05-02 15:24:07(ost. akt: 2014-05-02 15:30:17)
ilustracja do treści

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Granica Zagaje pokonała w zaległym meczu 14. kolejki B-klasy Spartę Kwietniewo 5:3 (3:2)
Granica Zagaje - Sparta Kwietniewo 5:3 (3:2)

Bramki: Śniegocki, Czarnecki,Bogdan Prymon x 2, Trojanowski - Mowczko x 2(k), Markowicz

Skład: Skierkowski - Kultys Jacek, Skrzeszewski (Dariusz Bułat), Trojanowski, Śniegocki, Piskorz, Balcerzak, Smolka (Welenc), Czarnecki, Bogdan Prymon (Julian Prymon), Mateusz Bułat

Spotkanie dla gospodarzy zaczęło się nie najlepiej. Po 5 minutach przegrywali 1:0 tracąc bramkę z rzutu karnego, który wykorzystał Robert Mowczko. Radość gości z prowadzenia nie trwała zbyt długo, bo już w 14 minucie wyrównał Śniegocki, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i głową umieścił piłkę w siatce.

Zawodnicy Granicy po strzeleniu bramki nie zaprzestali ataków i za sprawą Patryka Czarneckiego wyszli na prowadzenie. Pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter po raz drugi podyktował rzut karny przeciwko gospodarzom i po raz drugi Skierkowski zmuszony był do wyciągnięcia piłki z siatki. Jeszcze przed przerwą Bogdan Prymon wyprowadził podopiecznych Bukackiego na prowadzenie.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza, od straty bramki przez Granicę, ale na odpowiedź naszych zawodników nie było trzeba długo czekać. Po raz drugi bramkarza rywali pokonał Prymon. W odpowiedzi goście zmarnowali doskonałą okazję, zawodnik Sparty z metra nie potrafił skierować piłki do bramki rywali.

W dalszej części spotkania to Granica atakowała, a gracze z Kwietniewa ograniczyli się jedynie do kontrataków, które kończył się na dobrze dysponowanym duecie Piskorz/Śniegocki. Wynik spotkania ustalił w 77 minucie Trojanowski, który chwilę później mógł p oraz drugi wpisać się na listę strzelców jednak jego strzał bramkarz sparował na rzut rożny.