Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Enej zachwycił publiczność. Dożynki gminne w Lelkowie

2014-09-18 10:52:47 (ost. akt: 2014-09-18 11:52:24)


Gwiazdą tegorocznej imprezy był zespół ENEJ

Gwiazdą tegorocznej imprezy był zespół ENEJ

Autor zdjęcia: Archiwum UG Lelkowo

11 września w Lelkowie po raz kolejny odbyły się dożynki gminne. Święto plonów obchodzili wszyscy mieszkańcy gminy a szczególnie rolnicy.

Uroczystość rozpoczęła się mszą św. celebrowaną przez proboszcza parafii rzymskokatolickiej ks. Piotra Piaseckiego z udziałem ks. Jana Łajkosza oraz ks. Jakuba Ilczuka. Po mszy nastąpiło uroczyste otwarcie dożynek, po czym Starostowie Irena Klisz i Stanisław Grablewski przekazali poświęcony podczas mszy św. bochen chleba — Wójtowi Gminy Lelkowo Stanisławowi Popielowi.

Po obrzędzie dzielenia chlebem przyszła kolej na część artystyczną, podczas której na scenie zaprezentowały się lokalne zespoły dziecięce, młodzieżowe i ludowe, kabaret Kaczki z Nowej Paczki. Zgodnie z tradycją, jednym z głównych punktów programu był konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, w którym wzięło udział dziesięć sołectw. Komisja spośród pięknie wykonanych wieńców szczególnie wyróżniła wieniec sołectwa Dębowiec, drugie miejsce przyznano dla sołectwa Bieńkowo a trzecie otrzymało Wyszkowo. Pozostałe sołectwa również zostały nagrodzone.

Na dożynkach nie zabrakło również atrakcji dla dzieci tj. dmuchana zjeżdżalnia, bungee, malowanie twarzy, konkursy. Były również stragany, stoiska gastronomiczne, stoiska promocyjne i prezentacje rękodzieł. Tegoroczne atrakcje sprawiły, że na twarzach wielu maluchów zagościł szeroki uśmiech.

Gwiazdą tegorocznej imprezy był zespół ENEJ. Na koncert przybyło wielu mieszkańców gminy, jak również gości z okolic. Występ zespołu zachwycił publiczność, za co został nagrodzony bardzo gorącymi brawami i oczywiście bisował.Dziękujemy! :
Serdecznie dziękujemy sponsorom, a byli to.: LGD – Partnerstwo dla Warmii, Jan Bobek, Władysław Raubo, PKS Elbląg, Bank Gospodarki Żywnościowej Braniewo, Braniewsko-Pasłęcki Bank Spółdzielczy, GRINDAL BLOODWORTH GROVES Spółka z o. o. Wyszkowo, ARGUS Spółka z o. o. Robert Banaszak, Miejska Energetyka Cieplna „EWIX” Górowo Iławeckie – Leszek Kłobucki, Roman i Lidia Gałan, Jerzy Wieliczko, Zenon Lichończak, Jan Lesik, Dominika Pancechowska-Olszewska, Sklep Spożywczo-Przemysłowy „Viktoria” Alicja Poźniak, Radni Gminni, Sołtysi.
Urząd Gminy Lelkowo
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (17) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. do obecnej #1496747 | 31.61.*.* 30 wrz 2014 17:37

  Czy na ukrainie szacunek wyraża się słowami ,że Przemyśl będzie ich.Transport w 47 nie był nagrodą .Jeżeli nie znasz historii poczytaj o Wołyniu i Bieszczadach!!!!!!!!!!!!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. obecna #1494882 | 83.25.*.* 27 wrz 2014 20:11

  Tak językiem urzędowym jest polski bo mieszkamy w Polsce,ale gminę Lelkowo jak wspominałam zamieszkuje też ludność ukraińska,która w większości została tu transportowana w 47. Każdemu należy się coś z jego kultury. Nawet w herbie gminy jest krzyż polski i ukraiński który podkreśla te dwie narodowości i ich wspólnotę. Ponadto na Ukrainie mniejszość polska też jest uwzględniana nikt się nie skarży,że występują polskie zespoły. Więc może pomyślcie co mówicie i spójrzcie też na innych!!1

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. do obecnej #1492678 | 31.61.*.* 24 wrz 2014 18:11

   pomimo że Polacy są mniejszością w tej gminie to nadal jest POLSKA !!!!!!!i językiem urzędowym jest polski!!!!!więc uszanujmy to !!!!władze ukraińskie też uszanowały cmentarz Orląt we Lwowie

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. obecna #1491808 | 83.25.*.* 23 wrz 2014 19:47

    Zespół Enej jest zespołem polsko-ukraińskim, a dożynki w Lelkowie był gminne,a gminę zamieszkuje ludność polska i ukraińska nie widzę więc tu problemu. Zabawa była super fajna dla każdego :)

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. dokładny #1487471 | 37.30.*.* 18 wrz 2014 12:56

    a jaka to różnica w jakim języku!!!!jakie to ma znaczenie-GRUNT TO DOBRA ZABAWA!!!

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    Pokaż wszystkie komentarze (17)

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages