Niedziela, 17 listopada 2019. Imieniny Grzegorza, Salomei, Walerii

Koncert muzyczny "Klucz do...?"

2014-10-02 11:00:11 (ost. akt: 2014-10-02 11:07:57)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

25 października koncertem ,,KLUCZ DO…?” dzieci z punktu przedszkolnego, oddziału przedszkolnego i uczniowie Szkoły Podstawowej w Lelkowie rozpoczęli edukacyjny cykl muzyczny ,,SPOTKANIA Z MUZYKĄ”.

Spektakl poprowadzili muzycy z agencji artystycznej MAT z Olsztyna. W formie bajki przedstawiono zabawną historyjkę o kluczu wiolinowym.

Aktorami byli uczniowie z naszej szkoły: Królowa – Wiktoria Horak; Król – Igor Awłasewicz i jego orkiestra:- Jakub Taube, Szymon Wieczorek; Czarnoksiężnik – Konrad Król i jego orkiestra - Krystian Domański, Damian Król, Szymon Urawski, Jakub Urawski; Smok - Wojciech Wieczyński. Dzieci miały okazję wysłuchać brzmienia instrumentów dętych drewnianych takich jak saksofon i klarnet.

W atmosferze zabawy i przy dźwiękach muzyki płynącej z instrumentów uzyskano odpowiedzi na wiele pytań np.: Co to jest i do czego służy klucz muzyczny?; Co to jest pięciolinia?; Jak zbudowane są instrumenty i jakie wydają dźwięki?

Podsumowaniem koncertu był konkurs sprawdzający znajomość wiedzy muzycznej, w którym uczestniczyli trzecioklasiści. Laureatem został Arkadiusz Seneczko, a II m-ce zajęli: Aleksandra Rubacha i Jarosław Horak.

Spotkanie dostarczyło małym widzom wiele wrażeń, emocji i przebiegało w radosnym nastroju. Wszyscy czekają na kolejne spotkania, których organizacją zajmuje się pani Irena Sołoducha.

Dziękujemy pracownikom Gminnego Centrum Kultury za każdorazowe udostępnianie sali widowiskowej.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages