Wtorek, 22 maja 2018. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Obserwowali podniebnych przyjaciół. „Europejskie Dni Ptaków 2014”

2014-10-09 10:17:30 (ost. akt: 2014-10-09 10:31:58)
Europejskie Dni Ptaków2014 w naszej szkole odbyły się 3 października. Do akcji przystąpili uczniowie klasy I pod opieka Anny Rutkowskiej oraz uczniowie klasy IV pod opieką Anetty Majewskiej

Europejskie Dni Ptaków2014 w naszej szkole odbyły się 3 października. Do akcji przystąpili uczniowie klasy I pod opieka Anny Rutkowskiej oraz uczniowie klasy IV pod opieką Anetty Majewskiej

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Tradycją Szkoły Podstawowej w Lelkowie stał się udział w akcji „Europejskie Dni Ptaków” organizowanej przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków. Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły włączyli się do obserwacji ptasich przelotów, jest to jedno z wielu działań prowadzonych w ramach programu edukacyjnego „Przyroda wokół nas - Ptaki” realizowanego przez klasę I pod opieką wychowawcy Anny Rutkowskiej.

Europejskie Dni Ptaków 2014 w naszej szkole odbyły się 3 października. Do akcji przystąpili uczniowie klasy I pod opieka Anny Rutkowskiej oraz uczniowie klasy IV pod opieką Anetty Majewskiej.

Dzień poświęcony akcji obserwowania ptasich przelotów rozpoczął się zajęciami edukacyjnymi poświęconymi wiadomościom na temat szpaka, bohatera tegorocznych obchodów EDP. Następnie uczniowie oglądali prezentację przedstawiającą najczęściej spotykane gatunki ptaków.

Najważniejszym punktem przeprowadzonej akcji były oczywiście obserwacje. Dzieci pod opieką nauczycieli oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej wyruszyli na wyprawę po okolicach Lelkowa w celu obserwacji podniebnych przyjaciół. Przed wyprawą funkcjonariuszka SG Justyna Makara przeprowadziła z dziećmi pogadankę na temat bezpiecznego poruszania się podczas wycieczki.

Mali obserwatorzy przy pomocy lornetek użyczonych przez Straż Graniczną z ogromnym zaangażowaniem wypatrywali skrzydlatych wędrowców. Wszelkie wątpliwości co do zaobserwowanego gatunku były sprawdzane w przewodnikach.

Zaobserwowano 15 gatunków ptaków, najliczniej występowały mazurki, wróble, gołębie i sroki. Zobaczyliśmy również piękną czaplę siwą. Mogliśmy nacieszyć nią oczy do woli, gdyż długo krążyła nad stawem próbując wylądować. Naszą wyprawę uwieczniał na zdjęciach przedstawiciel Straży Granicznej Arkadiusz Rutkowski.

Po zakończeniu obserwacji został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. „Szpak”. przeprowadzony wśród uczniów klasy pierwszej. Komisja wyłoniła laureatów, którym wręczono dyplomy i nagrody. Każdy uczestnik otrzymał również piękny plan lekcji przygotowany przez przedstawicieli Straży Granicznej w Grzechotkach.

Tegorocznym Europejskim Dniom Ptaków towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda. To była pierwsza taka wyprawa pierwszoklasistów, jednak mogli oni liczyć na pomoc uczniów klasy czwartej, którzy mają już duże doświadczenie, gdyż przez minione trzy lata byli uczestnikami programu „Przyroda wokół nas – Ptaki”. Wszyscy uczniowie z wielkim zaciekawieniem prowadzili obserwacje i zdobywali nowe doświadczenia.

Teraz będziemy przygotowywali się do kolejnej akcji proponowanej przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków – będzie to „Zimowe ptakoliczenie”.

Anna RutkowskaWięcej informacji z życia szkół i przedszkoli: kliknij tutaj


Podziel się informacją : Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na wilczeta.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
 
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages