Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Miłośnicy przyrody z Lelkowa sadzili sosny

2014-11-04 13:28:48 (ost. akt: 2014-11-04 13:53:41)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Uczestnicy i realizatorzy innowacji pedagogicznej „Miłośnicy przyrody – program rozwijania zainteresowań przyrodniczych i działań ekologicznych” spotkali się po raz kolejny na zajęciach w terenie, tym razem po to, aby przeprowadzić kolejne, zaplanowane działania w ramach akcji Święto Drzewa – sadzenie drzew, podejmować konkretne działania na rzecz ochrony środowiska, poznawać walory przyrodnicze najbliższej okolicy i pogłębiać wiadomości.

Nauczyciele prowadzący innowację do udziału w zajęciach zaprosili specjalistę do spraw edukacji przyrodniczo-leśnej z Nadleśnictwa Zaporowo i myśliwych z Wojskowego Koła Łowieckiego „Łoś” w Olsztynie.

Spotkanie odbyło się w sobotę 18 października w okolicach miejscowości Jarzeń. Na początku organizatorzy przedstawili uczniom główne cele spotkania. Następnie pan Antoni Czyż z Nadleśnictwa Zaporowo przeprowadził pogadankę i pokazał dzieciom i młodzieży jak należy sadzić drzewa. Choć uczniowie sadzili drzewka na początku października w ramach akcji Święto Drzewa, to jednak zawsze warto przypomnieć podstawowe informacje w celu powtórzenia oraz utrwalenia zdobytych wiadomości i umiejętności.

Nadleśnictwo Zaporowo przekazało nam bezpłatnie 250 sadzonek świerków. Zaopatrzeni w niezbędny sprzęt uczniowie wraz z myśliwymi i nauczycielami przystąpili do sadzenia drzewek. Praca przebiegała sprawnie, a pogoda jak zwykle nam sprzyjała.

Po wyczerpującej, a zarazem satysfakcjonującej pracy wszyscy mogli posilić się, ogrzać i miło spędzić czas przy ognisku, którego sponsorem było Nadleśnictwo Zaporowo. Po odpoczynku i swobodnych rozmowach odbył się wykład informacyjny prowadzony przez nauczycieli na temat: „Znaczenie lasów dla funkcjonowania przyrody i życia człowieka”.

Podczas wycieczek do lasu uczniowie poznają nie tylko walory przyrodnicze naszego regionu, ale również podejmują konkretne działania pozytywnie wpływające na środowisko naturalne.

W czasie zajęć wyjazdowych, terenowych nasi uczniowie mieli możliwość obcowania z przyrodą oraz, przy współpracy z różnymi instytucjami, sposobność podejmowania działań praktycznych i zalesiania terenu wokół wiaty w okolicach Jarzenia. Uczniowie mieli kolejną możliwość nabywania i praktycznego doskonalenia umiejętności pod okiem specjalistów.

Organizatorzy:
Anna Andrejuk-Klufas
Anetta MajewskaPodziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając na braniewo.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages