Piątek, 20 lipca 2018. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

„Czytająca klasa”

2014-11-07 13:50:03 (ost. akt: 2014-11-07 13:52:33)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Bardzo istotny wpływ na rozwój dziecka ma jego stały kontakt z książką. Z tego względu rok szkolny 2014/2015 rozpoczęliśmy czytająco, ponieważ nasza szkoła przystąpiła do programu „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

Uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej w Lelkowie pod opieką pani Ireny Sołoducha i pani Anny Rutkowskiej realizują program czytelniczy „Czytająca klasa”. Przewodnim celem programu jest codzienne czytanie dzieciom, a przez to rozbudzanie i kształtowanie chęci sięgania po ciekawą książkę. Budzenie zainteresowania książką, od najmłodszych lat, ma wielkie znaczenie i pozytywnie wpływa na wszechstronny rozwój dziecka. W pierwszej klasie szkoły podstawowej dziecko uczy się trudnej sztuki czytania i wtedy rozpoczyna się jego samodzielna przygoda z książką. Dlatego też ważnym celem edukacji jest rozwijanie u dzieci zamiłowania do czytelnictwa poprzez słuchanie pięknego czytania i rozmawianie o przeczytanych utworach.

Jednym z wielu działań realizowanych w ramach prowadzonego programu są spotkania czytelnicze, podczas których zaproszeni goście będą czytali dzieciom. Pierwszym zaproszonym gościem do wspólnego, głośnego czytania była pani dyrektor Iwona Chojecka, która 31 października wraz z uczniami klasy pierwszej zasiadła w kąciku czytelniczym znajdującym się w bibliotece szkolnej. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem wsłuchiwały się w wiersze wspaniałej pisarki Wandy Chotomskiej, która 26 października obchodziła swoje urodziny. Po wysłuchaniu utworów dzieci z zaangażowaniem odpowiadały na pytania Pani dyrektor, dzięki temu miały możliwość poznania znaczenia wielu nowych słów. Nie zabrakło też humoru płynącego z treści czytanej poezji oraz wspólnej rozmowy. Ciepła i przyjazna atmosfera pozwoliła przenieść się w świat książkowej magii.

Mamy nadzieję, że nasze działania przyczynią się do rozbudzenia i poszerzenia zainteresowań czytelniczych uczniów oraz wpłyną korzystnie na ich rozwój emocjonalny.

Anna RutkowskaPodziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając na braniewo.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna 
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. don wasyl #1537862 | 80.212.*.* 8 lis 2014 14:55

    Gdyby nie eventy w szkołach , pies z kulawą nogą nie napisałby o gm. Lelkowo. Gmina z wizją, Wójt z wizją.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages