Piątek, 20 lipca 2018. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Wycieczka do Gdyni. Naukowe otrzęsiny

 gimnazjalistów

2014-11-24 09:20:27 (ost. akt: 2014-11-24 09:48:03)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Tradycją naszej szkoły od kilku już lat, jest organizowanie wyjazdów edukacyjnych w ramach Otrzęsin uczniów klasy I. Uczniowie klas I i II Gimnazjum w Lelkowie pod opieką wychowawców, wybrali się z tej okazji do Gdyni. Celem wyjazdu było rozbudzanie zainteresowań młodzieży przedmiotami przyrodniczymi poprzez łączenie nauki i zabawy.

Pierwszym punktem wycieczki było Centrum Nauki EKSPERYMENT. Uczniowie atrakcyjnie spędzili czas na interaktywnych wystawach dających możliwość przyswajania wiedzy hydrologicznej, geologicznej, z dziedziny elektryczności i magnetyzmu oraz z nauki chemii. Odkrywcy poznali i utrwalili również tajniki funkcjonowania ludzkiego organizmu. Pobyt w centrum  był bardzo interesujący, gdyż oprócz zwiedzania, młodzież samodzielnie uczestniczyła w działaniach, doświadczała różnych procesów i zjawisk zachodzących w przyrodzie.Drugim celem wycieczki było Muzeum Oceanograficzne i Akwarium Morskie w Gdyni, gdzie uczniowie zobaczyli organizmy związane ze środowiskiem Morza Bałtyckiego, a także faunę morską, pochodzącą niemal z całego świata.Z oceanarium uczestnicy udali się na jedno z ulubionych miejsc spacerów mieszkańców Gdyni oraz turystów – Skwer Kościuszki. Największą atrakcją dla wszystkich na pewno były cumujące przy nabrzeżu zabytkowe okręty i statki żeglarskie - polski niszczyciel ORP Błyskawica oraz najsłynniejszy polski żaglowiec - Dar Pomorza i Dar Młodzieży.Wycieczka była doskonałą okazją do integracji zespołów klasowych, ich wzajemnego poznania się, ale przede wszystkim umożliwiła zdobycie wiedzy i nowych doświadczeń z dziedziny nauk przyrodniczych. 


Organizatorzy
Więcej informacji z życia szkół i przedszkoli: kliknij tutaj

Podziel się informacją : Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na wilczeta.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages