Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Stypendia dla uczniów Zespołu Szkół w Lelkowie

2015-01-12 11:23:57 (ost. akt: 2015-01-12 11:34:08)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Pedagog szkolny p.Joanna Trzebińska wystąpiła z wnioskiem do fundacji „Żółty Szalik” o przyznanie stypendium dla uczniów z Zespołu Szkół w Lelkowie

W październiku 2014 r. pedagog szkolny p. Joanna Trzebińska wystąpiła z wnioskiem do fundacji „Żółty Szalik” o przyznanie stypendium dla piętnastu uczniów z Zespołu Szkół w Lelkowie.

O stypendium mogły ubiegać się osoby z bardzo dobrymi wynikami w nauce, a także posiadający trudności edukacyjne. Jednym z kryteriów otrzymania stypendium była trudna sytuacja materialna rodziny.

Spośród pięćdziesięciu kandydatów, Komisja Stypendialna Fundacji wytypowała dziewięciu uczniów z Zespołu Szkół w Lelkowie, dwie osoby ze Szkoły Podstawowej i siedem z Gimnazjum. Stypendium przyznane zostało na cały rok szkolny 2014/2015. Finansowane jest z darowizn od osób prywatnych oraz firm i jest przeznaczone wyłącznie dla uczniów z powiatu braniewskiego. Łącznie stypendium przyznano dla dwudziestu jeden osób.

14 listopada w Braniewskim Centrum Kultury w Braniewie odbyła się uroczysta gala podczas, której stypendyści otrzymali pierwszą transzę pieniężną. Jeden z naszych uczniów otrzymał specjalne stypendium jednorazowe.

18 grudnia w Zespole Szkół w Lelkowie odbył się apel poświęcony naszym stypendystom. Na apelu był obecny Prezes Fundacji „Żółty Szalik” p. Marian Nadziejko oraz Wójt Gminy Lelkowo p. Stanisław Popiel. Podczas spotkania p. Nadziejko zapoznał uczniów z celem programu stypendialnego i wręczył uczniom kolejną ratę pieniężną. Stypendia były miłym upominkiem przedświątecznym i będą motywować uczniów do dobrych wyników w nauce.

Joanna Trzebińska
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając na braniewo.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. emilka #1632576 | 5.185.*.* 12 sty 2015 18:21

    gratuluję Pani Joanno widać że jest Pani pedagogiem z powołania i nie są Pani obce sprawy dzieci i młodzieży , jednak jak się chce to można

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages