Niedziela, 22 lipca 2018. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Były życzenia i świąteczna inscenizacja. Wigilia szkolna w Lelkowie

2015-01-13 10:00:21 (ost. akt: 2015-01-13 10:10:38)

Autor zdjęcia: Irena Sołoducha

Tradycyjnie ostatni dzień przed świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole jest szczególnie uroczysty. W części artystycznej nauczycielka religii Halina Sutkowy z uczniami Zespołu Szkół w Lelkowie zaprosiła na inscenizację pt. „Jezus na śmietniku”.

19 grudnia odbyła się Wigilia szkolna. W hali sportowej dyrektor Iwona Chojecka serdecznie powitała zaproszonych gości, rodziców, uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły oraz złożyła życzenia świąteczno-noworoczne. Następnie życzenia złożyli Wójt Gminy Stanisław Popiel oraz ks. Jan Łajkosz.

Dyrektor wręczyła również dyplomy i nagrody dla laureatów konkursu organizowanego przez Ewę Karczewską. Za przepięknie wykonane kartki bożonarodzeniowe nagrodzono następujących uczniów: Weronikę Marszał, Irenę Balcerzak, Martynę Ciężkowską, Oksanę Andrejuk, Klaudię Gałan, Konstantego Sutkowego,

W części artystycznej nauczycielka religii Halina Sutkowy z uczniami Zespołu Szkół zaprosiła na inscenizację pt. „Jezus na śmietniku” według scenariusza, którego jest autorką. Przedstawienie odzwierciedla problemy, uwarunkowania, trudności ludzi współcześnie żyjących, a więc i dzieci.

Widzowie na początku byli zszokowani widokiem scenografii - poprzewracane meble, pudełka i inne rzeczy. Za to na koniec rekompensatą była wzruszająca scena, gdy nastąpiło przeobrażenie scenografii. Na pudełkach widniały napisy: zaufanie, nadzieja, miłość, roztropność, pokój, sprawiedliwość, wierność, dobro, ofiarność, szczęście, przyjaźń, wiara, radość. Są to wartości, którymi powinni kierować się ludzie.

Trzymając zapalone świece przy choince kolędowali aktorzy – uczniowie: Klaudia Bloch, Irena Balcerzak, Grzesiek Świeca, Gabrysia Powajbo, Tomek Kajat, Wiktoria Warabida, Klaudia Sulewska, Konstanty Sutkowy, Karolina Kultys, Sandra Jakubowska, Anna Gontkowska, Tomek Krawiec, Justyna Hałuszczak, Oliwia Derwisz.

Na zakończenie wspólnego wigilijnego spotkania ksiądz Piotr Piasecki przeczytał fragment Pisma Świętego oraz wszyscy zaśpiewali kolędę. Potem uczniowie udali się do swoich klas, gdzie czekali na nich rodzice i świątecznie nakryte stoły.

Następnie dyrektor szkoły zaprosiła Gości do otwarcia oddziału przedszkolnego. Rodzice podziękowali panu Wójtowi za wyposażenie lokalu przedszkolnego w sprzęt multimedialny, pomoce dydaktyczne, meble i zabawki.

Irena Sołoducha
Podziel się informacją : Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na wilczeta.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Więcej informacji z życia szkół i przedszkoli: kliknij tutajPolub nas na Facebooku:

Źródło: IS

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages