Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Szkoła Podstawowa w Lelkowie laureatem konkursu ekologicznego

2015-01-19 22:07:56 (ost. akt: 2015-01-19 22:09:22)

Autor zdjęcia: Irena Sołoducha

W 2014 roku zgromadziliśmy 175 kg zużytych baterii.W tej ekologicznej rywalizacji wzięło udział 153 placówki oświatowe, które zebrały prawie 20 ton zużytych baterii.

Po raz drugi Szkoła Podstawowa w Lelkowie brała udział w kampanii edukacyjnej Marszałka Województwa Warmińsko - Mazurskiego połączonej z konkursem ekologicznym „Baterie na wagę czystego środowiska”, gdzie przeprowadzono zbiórkę zużytych baterii.

Głównym celem konkursu było upowszechnianie prawidłowego postępowania ze zużytymi bateriami i akumulatorami w ramach publicznej kampanii edukacyjnej oraz podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami niebezpiecznymi, jakimi są baterie małogabarytowe.

W 2014 roku zgromadziliśmy 175 kg zużytych baterii, a jak wskazują badania, jedna bateria zanieczyszcza 1m3 Ziemi, w związku z czym przyczyniliśmy się do ochrony sporego kawałka naszej przyrody.

W tej ekologicznej rywalizacji wzięło udział 153 placówki oświatowe, które zebrały prawie 20 ton zużytych baterii.

Szkoła Podstawowa po raz drugi stanęła na podium. Została laureatem w konkursie otrzymując cenne nagrody rzeczowe oraz pamiątkowy dyplom, przekazany przez dyrektora Departamentu Ochrony Środowiska w Olsztynie oraz Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Anetta Majewska

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na lelkowo.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: IS

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages