Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

„Nasza mama czarodziejka”. Kolejne spotkanie czytelnicze w podstawówce

2015-01-26 09:30:31 (ost. akt: 2015-01-26 09:54:06)

Autor zdjęcia: Irena Sołoducha

Pani Dorota Wieczorek, z Gminnej Biblioteki Publicznej w Lelkowie, przeczytała lekturę pt. „Nasza mama czarodziejka”. Potem uczniowie obejrzeli projekcję fragmentów filmu ze spotkania autorskiego z Joanną Papuzińską.

W ramach projektu „Czytająca klasa”, prowadzonego w kl. I Szkoły Podstawowej w Lelkowie, uczniom codziennie czytają panie: Anna Rutkowska i Irena Sołoducha.

19 stycznia odbyło się kolejne spotkanie czytelnicze. Gościliśmy panią Dorotę Wieczorek z Gminnej Biblioteki Publicznej w Lelkowie. W kąciku czytelniczym biblioteki szkolnej pierwszoklasistom przeczytała lekturę pt. „Nasza mama czarodziejka” Joanny Papuzińskiej, która 3 stycznia obchodziła swoje 76 urodziny.

Dzieci z zainteresowaniem oglądały ilustracje i słuchały opowiadań o zwykłym życiu, do którego mama głównych bohaterów wnosi element magii. Potrafi pomóc księżycowi, który ułamał sobie kawałek różka, wyprać ciemną chmurę aby zapobiec burzy na morzu i jeszcze wiele innych rzeczy. W opowiadaniach magiczne elementy przeplatają się ze zwykłym życiem i mają mądre morały. Uczniowie odpowiadali na zadawane pytania i wymieniali cechy mamy.

W drugiej części wizyty w bibliotece, pierwszoklasiści obejrzeli wystawę książek autorki i projekcję fragmentów filmu ze spotkania autorskiego Joanny Papuzińskiej z uczniami naszej szkoły podstawowej. Autorka przyjechała do nas 15 marca 2007 roku. (w roku urodzin pierwszaków).

Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały pani Dorocie i wręczyły piękną laurkę, zaś ona zaprosiła ich do korzystania z biblioteki publicznej.

OrganizatorzyWięcej informacji z życia szkół i przedszkoli: kliknij tutaj


Podziel się informacją : Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na wilczeta.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: IS

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages