Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Rozbudza wrażliwość i wyobraźnię. Edukacja teatralna w Lelkowie

2015-03-03 09:12:24 (ost. akt: 2015-03-03 09:54:08)

Autor zdjęcia: Irena Sołoducha

Program edukacji teatralnej jest bardzo eksponowany na etapie kształcenia uczniów w szkole podstawowej oraz w gimnazjum. W Zespole Szkół w Lelkowie ostatni tydzień lutego upłynął pod znakiem uczestniczenia w kulturze wysokiej.

Najważniejsze w imprezach pozaszkolnych są niewątpliwie wycieczki do teatru na przedstawienie. W poniedziałek (23 lutego) uczniowie z klas IV-VI SP wyjechali do Braniewa na spektakl pod tytułem „Ten obcy”. W BCK wystąpili aktorzy z Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. Widzowie z ciekawością śledzili losy Uli, Pestki, Mariana, Julka oraz Zenka. Artyści świetnie zaprezentowali odtwarzane postacie. Oglądających wprawił w zachwyt niesamowity układ taneczny, który wykonali występujący. Edukacyjną wycieczkę zorganizowała nauczycielka języka polskiego Justyna Masiewicz – Grodź.

W ramach Internetowego Teatru Telewizji Polskiej dla Szkół, dzieci z klas: „0”, I, II SP obejrzały kolejny spektakl. We wtorek (24 lutego) z Wrocławskiego Teatru Lalek transmitowano przedstawienie pt. „Pacan – historia o miłości”. Najmłodsi uczniowie śledzili perypetie bohaterów przedstawienia, pokazujące miłość dwóch psów, ale tak naprawdę pokazujące miłość człowieka do zwierzęcia. Następnie, na przeprowadzonych zajęciach edukacyjnych, uczniowie wykazali się umiejętnościami plastycznymi i wiedzą na temat psów oraz znajomością obowiązków wobec czworonożnych przyjaciół.

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii, uczniowie z naszej miejscowości oddalonej od wielkomiejskich ośrodków kulturalnych i artystycznych, mają możliwość obejrzenia spektakli transmitowanych z różnych miast. Repertuar obejmuje nie tylko kanon lektur szkolnych, ale też adaptacje teatralne arcydzieł polskiej i światowej literatury. Wcześniej uczniowie gimnazjum obejrzeli arcydzieło polskiej literatury dramaturgicznej - „Zemstę” Aleksandra Fredry.

W piątek (27 lutego) na Dużej Scenie Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu uczniowie z klasy I a gimnazjum obejrzeli przedstawienie "Świętoszek" Moliera w reżyserii Bartłomieja Wyszomirskiego. Komedia bardzo spodobała się uczniom, skłoniła do refleksji oraz sięgnięcia po lekturę. Wycieczkę do teatru zorganizowała polonistka Ewa Karczewska.

Kształcenie teatralne rozwija i wzbogaca kompetencje polonistyczne uczniów, przygotowuje ich do krytycznego i aktywnego odbioru sztuki, rozbudza wrażliwość oraz wyobraźnię. Uczniowie wzbogacają słownictwo związane ze sztuką teatralną, budzi się u nich wrażliwość na odbiór słowa poetyckiego i utrwala nawyk bywania w teatrze.

Irena SołoduchaWięcej informacji z życia szkół i przedszkoli: kliknij tutaj

Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: IS

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages