Wtorek, 28 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

69-ta rocznica założenia Szkoły Podstawowej w Lelkowie

2015-03-26 10:15:36 (ost. akt: 2015-03-26 10:17:29)

Autor zdjęcia: Irena Sołoducha

W Szkole Podstawowej w Lelkowie obchodzono 69-tą rocznicę jej założenia. W historii szkoły zapisało się wielu wspaniałych nauczycieli, pracowników i uczniów.

W Szkole Podstawowej w Lelkowie obchodzono 69-tą rocznicę jej założenia. 23 marca na spotkaniu poświęconym obchodom, swoją obecnością zaszczycili nas: Przewodnicząca Rady Rodziców pani Joanna Bujko i nauczyciel emeryt Jan Sołoducha.

Rys historyczny SP przedstawiła uczennica Kasia Horak. Pierwszą nauczycielką naszej szkoły była pani Leokadia Łosiewicz, która została również kierownikiem. Mieliśmy zaszczyt gościć panią Leokadię na 60-rocznicy naszej szkoły. W ciągu 69-lat istnienia szkoły funkcję dyrektora szkoły pełnili: Pogonowski Edmund, Browarski Kazimierz, Mazurko Leon, Mańkut Alina. Z dniem 1 stycznia 2003 r. pani Iwonie Chojeckiej powierzono obowiązki dyrektora Zespołu Szkół w Lelkowie, które pełni do dnia dzisiejszego. W historii szkoły zapisało się wielu wspaniałych nauczycieli, pracowników i uczniów. Jest ona upamiętniona na kartach kronik: szkolnych, sportowych, samorządu uczniowskiego oraz za nośnikach audiowizualnych, które można obejrzeć w bibliotece szkolnej.

Uczniowie Arek Wewersajtys i Jakub Taube pokazali prezentację multimedialną pt. „Tworzymy historię Szkoły Podstawowej w Lelkowie”- ilustrującą wydarzenia z życia szkoły podstawowej z tego roku szkolnego. W części artystycznej piosenki o szkole zaśpiewały pierwszaki, które przygotowała wychowawczyni pani Anna Rutkowska. Następnie wystąpiło koło teatralne pod kierunkiem pani Justyny Masiewicz-Grodź z przedstawieniem pt. „Kto odczaruje Pamelkę?”.

Celem upamiętnienia tego wydarzenia było: zapoznanie i przypomnienie historii Szkoły Podstawowej w Lelkowie; rozwijanie zainteresowań historią regionalną; uczenie istnienia w kulturze, tak by stawała się zewnętrzną i osobistą własnością uczniów; uczniowie odczytują wartości pozytywne i ich przeciwieństwa wpisane w teksty kultury (np. przyjaźń - wrogość, miłość – nienawiść, prawda – kłamstwo, wierność – zdrada).
Następnie goście, dyrekcja, nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi w bibliotece szkolnej obejrzeli archiwalne nagrania imprez i uroczystości szkolnych z 1997 roku: Dzień Kobiet, Dzień KEN, Otwarcie sali gimnastycznej i innych.

Był to czas wspomnień, refleksji, a także wielu wzruszeń. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze przy kawie i słodkim poczęstunku.

Dzięki wsparciu dyrektora pani Iwony Chojeckiej mogliśmy świętować jubileusz SP. Organizatorkami imprezy były nauczycielki: Anna Andrejuk-Klufas, Justyna Masiewicz-Grodź, Anna Rutkowska, Irena Sołoducha.
Dziękujemy pani Przewodniczącej Rady Rodziców pani Joannie Bujko za zaangażowanie w życie naszej szkoły i upominki.

OrganizatorzyPodziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: IS

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages