Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Projekty w gimnazjum w Lelkowie

2015-04-25 21:45:32 (ost. akt: 2015-04-25 21:46:29)

Autor zdjęcia: Irena Sołoducha

W Zespole Szkół w Lelkowie odbył się pokaz szkolnych projektów edukacyjnych, podczas którego uczniowie zaprezentowali swoje dokonania.

W Zespole Szkół w Lelkowie odbył się pokaz szkolnych projektów edukacyjnych, podczas którego uczniowie zaprezentowali swoje dokonania. Celem projektu jest doskonalenie umiejętności, jak również rozwijanie samodzielnej twórczości młodzieży gimnazjalnej. Uczniowie szukając rozwiązania problemu, zdobywają nową wiedzę i umiejętności. Grupowa praca nad projektem i publiczna prezentacja jego efektów dają uczniom szansę rozwinięcia umiejętności pracy zadaniowej, w tym: planowania, współpracy, komunikacji i samooceny.

Społeczny projekt edukacyjny pt. ,,Problemy współczesnej młodzieży na przykładzie uczniów z Gimnazjum im. Orła Białego w Lelkowie”, realizowany był przez sześciu uczniów z klasy II. Opiekunem projektu była p. Joanna Trzebińska. Celem projektu było poznanie problemów uczniów uczących się w naszym gimnazjum, a także ich przyczyn. Uświadomienie skutków i zagrożeń wynikających z trudnych sytuacji życiowych, a także z nieodpowiedzialnego zachowania. Poznanie objawów i skutków uzależnień.

W projekcie językowym pt. „Zabytki Londynu” brało udział osiem uczennic, a opiekunem była p. Daria Daćko. Celem projektu było poznanie wybranych zabytków Londynu i wykonanie o nich prezentacji multimedialnej.

Projekt humanistyczny pt. „Wygrać miłość” realizowało 10 uczniów pod kierunkiem p. Haliny Sutkowy. Uczniowie przygotowali przedstawienie i prezentację. Przedstawienie miało na celu uzyskanie odpowiedzi na dwa kluczowe pytania: Czym miłość nie jest i czym miłość jest. Dla uczestników i obserwatorów odpowiedzi były często zaskakujące. Elementy humorystyczne, ciekawa scenografia, świetna, bardzo naturalna gra młodych aktorów sprawiły, że wszyscy z zainteresowaniem i uwagą obejrzeli całość projektu.

Pani Anna Urawska była opiekunem dwóch projektów matematyczno-przyrodniczych realizowanych przez dwa zespoły dwuosobowe. W projekcie pt. „Polskie obiekty na liście UNESCO”, uczniowie poznali walory przyrodnicze i kulturowe Polski, dostrzegli atrakcje turystyczne naszego kraju oraz wykonali prezentację multimedialną. Uczniowie z projektu pt.: Wady postawy ciała zgromadzili materiały tekstowe i ilustracje nt. układu ruchu oraz wykonali prezentację multimedialną.

Wszystkie zadania w realizowanych projektach zostały wykonane, a założone cele osiągnięte. Uczniowie zgodnie z ustaleniami wywiązywali się ze swojej pracy, tym samym wszyscy otrzymali zaliczenie projektu.

Realizatorzy

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Czytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: IS

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Dżejk #1722141 | 84.209.*.* 25 kwi 2015 21:55

    Czy w tej gminie dzieje się coś tylko w szkołach?

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages