Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Lelkowscy uczniowie recytowali poezję Jana Pawła II

2015-05-07 09:06:34 (ost. akt: 2015-05-07 09:10:52)

Autor zdjęcia: Irena Sołoducha

Piętnastu uczniów Zespołu Szkół w Lelkowie wzięło udział w szkolnym konkursie recytatorskim pt. "Poezja Karola Wojtyły – Jana Pawła II". Celem konkursu było m.in. przybliżenie i popularyzacja dorobku twórczego Papieża oraz czynne włączenie się w obchody ogłoszonego 2015 Roku Jana Pawła II.

Zgromadzona publiczność w skupieniu, blasku świec i kameralnej atmosferze z przyjemnością wysłuchała utworów Papieża Polaka w oryginalnej interpretacji uczniów.

Jury w składzie dyr. szkoły Iwona Chojecka, Przewodnicząca Rady Rodziców Joanna Bujko, bibliotekarka GCK Dorota Wieczorek, nauczycielka j. polskiego Justyna Masiewicz-Grodź i ks. Piotr Piasecki wyłoniło laureatów.

W Szkole Podstawowej: I m-ce Natalia Omelan za „II,III List do przyjaciela”; II m-ce Patrycja Perkowska za „Renesansowy psałterz”; III m-ce Julia Pusz za „Opowieść o drzewie zranionym”.

W Gimnazjum: I m-ce Sebastian Jarka za „Rozważanie o śmierci I MYŚL O DOJRZEWANIU”; II m-ce Anna Horak za „Jakub”; III m-ce Oliwia Derwisz za (… A GDY PRZYSZEDŁ DAWID DO ZIEMI-MACIERZY SWEJ”.

Przy ocenianiu jury brało pod uwagę następujące umiejętności recytujących: stopień opanowania pamięciowego tekstu, oryginalność interpretacji utworu, dykcja, donośność głosu, modulacja, tempo mówienia oraz ogólny wyraz artystyczny.

Laureatom wręczono: dyplomy, nagrody rzeczowe, książki i słodycze. Natomiast wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział, książki i słodycze Nagrody sponsorowali: Iwona Chojecka, ks. Piotr Piasecki, Joanna Bujko, Justyna Masiewicz-Grodź.

Organizatorami konkursu byli: Irena Sołoducha, Justyna Masiewicz-Grodź, Ewa Karczewska, ks. Piotr Piasecki, Halina Sutkowy.

UczestnicyWięcej informacji z życia szkół i przedszkoli: kliknij tutaj

Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: IS

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. bolo #1730866 | 93.105.*.* 7 maj 2015 23:21

    grafomana czytali.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages