Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

„Lelkiwśki Wesełuszky” w Elblągu

2015-05-26 23:58:25 (ost. akt: 2015-05-27 00:01:28)

Autor zdjęcia: Irena Sołoducha

Zespół wokalny „Lelkiwśki Wesełuszky” (Wesoła gromadka dzieci z Lelkowa) wystąpił w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu na 49-tym Dziecięcym Festiwalu Kultury Ukraińskiej. Na koncercie galowym zaśpiewał wiązankę piosenek, którą przyjęto burzliwymi oklaskami.

Jak co roku na dwudniowym festiwalu prezentowały się zespoły dziecięce. Najmłodsi artyści śpiewali, grali na instrumentach, tańczyli, recytowali i przedstawiali krótkie formy teatralne. W tym roku wystąpiło ponad 400-ta dzieci z punktów nauczania języka ukraińskiego: w Węgorzewie, Gdańsku, Elblągu, Lęborku, Pieniężnie, Lelkowie, Zagajach, Przemyślu, Bartoszycach, Olsztynie, Bytowie, Bożytuchomiu, Kruklankach, Pozezdrzu, Pasłęku, Nowicy, Gotkowie, Młynarach, Dobrym Mieście, Kandytach, Ostródzie, Wydminach oraz na z Łemkowszczyzny.
Kierownikiem „Lelkiwśkich Wesełuszek” jest Jan Sołoducha, a instruktorem muzycznym Mychajło Semotiuk. Do 2015 r. do zespołu należało 74 uczniów z 39 rodzin. Obecnie w skład zespołu wchodzą: Julka Gnes, Ulanka Puszkar, Martynka Gnes, Jarek Horak, Milenka Pusz, Martyna Werbowska, Roksana Gałan, Karolina Bliźniuk, Ela Horak, Piotrek Krupa.
Uczniowie, pod opieką pani Ireny Sołoduchy na zajęciach rozwijających zainteresowania, spotykają się w Gminnym Centrum Kultury. Prowadzenie zespołu ma na celu: rozwijanie u dzieci muzycznych talentów; reprezentowanie i promowanie na zewnątrz szkoły i gminy Lelkowo; podtrzymywanie narodowej tożsamości; propagowanie ukraińskiej kultury; branie aktywnego udziału w kulturalnym życiu, które prowadzi do integracji miejscowego środowiska. Dzięki Zespołowi szkoły, do których idą nasi absolwenci, otrzymują „rozśpiewanych” uczniów.
Serdeczne podziękowania składamy panu Wójtowi, pani Dyrektor GCK i Dyrekcji Zespołu Szkół za wsparcie w działalności Zespołu.

Członkowie i Opiekunowie Zespołu oraz Rodzice


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: IS

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages