Czwartek, 18 kwietnia 2019. Imieniny Apoloniusza, Bogusławy

Lelkowscy uczniowie na Mazurach

2015-06-18 14:27:16 (ost. akt: 2015-06-18 14:28:13)

Autor zdjęcia: Irena Sołoducha

Uczestnicy wyjazdu w sposób praktyczny utrwalili i uzupełnili wiedzę poznaną zarówno na lekcjach biologii, geografii jak i historii. Uczniowie poznali walory przyrodniczo - kulturowe Giżycka i jego okolic.

2 czerwca grupa uczniów z Zespołu Szkół w Lelkowie, pod opieką nauczycieli uczestniczyła w dwudniowej wycieczce do Giżycka. Celem wyjazdu było rozbudzanie zainteresowań młodzieży dziedzictwem przyrodniczym i kulturowym Warmii i Mazur oraz rozwijanie więzi z własnym regionem i jego pięknem.

Pierwszym punktem wycieczki było ZOO Safarii w miejscowości Okrągłe. Uczniowie mogli tam obserwować życie i obyczaje dzikich zwierząt żyjących w naturalnych warunkach. Przewodnicy zapoznali wszystkich z hodowlą zwierząt parzystokopytnych z rodziny świniowatych, jeleniowatych, krętorogich, a także wielbłądowatych. Następnie z mazurskiego ZOO przejechaliśmy do Giżycka. Z wieży ciśnień mogliśmy oglądać panoramę największego miasta Krainy Wielkich Jezior Mazurskich.

Kolejnym miejscem zwiedzania był jeden z najważniejszych i najcenniejszych zabytków Giżycka - Twierdza Boyen. Przewodnik ciekawie opowiedział historię powstania twierdzy i losy fortyfikacji w czasie I i II wojny światowej.

Interesującym miejscem w Giżycku był most obrotowy zbudowany w 1889 r. Most spina brzegi żeglownego i w sezonie letnim pełnego jachtów oraz statków Kanału Łuczańskiego łączącego jeziora Niegocin i Mamry. Jest zabytkiem techniki, unikalnym w skali Europy i obsługiwanym ręcznie przez jedną osobę. Uczniowie mieli okazję przyglądać się tej pracy.

Uczestnicy wyjazdu w sposób praktyczny utrwalili i uzupełnili wiedzę poznaną zarówno na lekcjach biologii, geografii jak i historii. Uczniowie poznali walory przyrodniczo - kulturowe Giżycka i jego okolic.
Wyjazd na ścieżkę był możliwy dzięki dofinansowaniu z Elbląskiego Centrum Edukacji Ekologicznej i środków z WFOŚiGW w Olsztynie.

OrganizatorzyPodziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: IS

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages