Niedziela, 21 kwietnia 2019. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Lelkowscy uczniowie zdobyli wiedzę w programie „Przyroda wokół nas – Ptaki”

2015-06-28 20:17:48 (ost. akt: 2015-06-28 20:24:54)

Autor zdjęcia: Irena Sołoducha

W czerwca grupa uczniów klas I – III ze Szkoły Podstawowej w Lelkowie pod opieką nauczycieli uczestniczyła w wycieczce do Ośrodka Rehabilitacji Ptaków Dzikich w Bukwałdzie. Zajęcia były podzielone na trzy etapy: zwiedzanie Ptasiej Akademii, zajęcia edukacyjne i zajęcia plastyczne.

Podczas spaceru z przewodnikiem uczniowie obserwowali ptaki, które w związku z trwałą niepełnosprawnością nie mogły powrócić na wolność. Przewodnik rozbudzał zainteresowanie uczniów opowiadając ciekawostki z życia ptaków. Kolejnym punktem wyprawy były zajęcia edukacyjne pt. „Czy sowa to mądra głowa?”.

Uczniowie poznali różne rodzaje sów, a także dowiedzieli się wielu cennych informacji na temat budowy i życia tych ptaków. Największe wrażenie zrobiło na dzieciach spotkacie z sową z bliska, którą chętni uczniowie mogli pogłaskać. Po części edukacyjnej nadszedł czas na lepienie sów z modeliny. Utwardzone wysoką temperaturą dzieła plastyczne uczniowie zabrali na pamiątkę.

Na koniec wszyscy zasiedli przy ognisku i dzielili się wrażeniami. Zajęcia prowadzone w Ptasiej Akademii wzbogaciły wiedzę uczniów, dały możliwość bliskiego spotkania ze światem ptaków i stanowiły podsumowanie wiedzy zdobytej w trakcie realizacji programu przyrodniczego „Przyroda wokół nas – Ptaki”.
Wyjazd do Ośrodka Rehabilitacji Ptaków Dzikich w Bukwałdzie był możliwy dzięki dofinansowaniu z Elbląskiego Centrum Edukacji Ekologicznej i środków WFOŚiGW w Olsztynie.

Anna Rutkowska

Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: IS

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages