Sobota, 19 stycznia 2019. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Uczniowie spotkali się z weterynarzem

2015-10-07 12:31:08 (ost. akt: 2015-10-07 12:43:24)

Autor zdjęcia: Irena Sołoducha

Uczniowie kl. II Szkoły Podstawowej w Lelkowie na zajęciach lekcyjnych omówili lekturę pt. Doktor Dolittle i jego zwierzęta Hugh Loftinga - znanego autora cyklu książek o rozumiejącym mowę zwierząt doktorze Dolittle.

Został ogłoszony konkurs. Uczestnicy, w oparciu o ten utwór, wybrali odpowiednie informacje i udzielili pisemne odpowiedzi na pytania. Zwycięscy konkursu wykazali się umiejętnością czytania tekstu ze zrozumieniem, czyli znajomością treści książki.

Laureatami zostali: I miejsce - Julia Gnes i Kacper Imiołek; II miejsce Przemek Urawski i Jakub Grzybowski, III miejsce Weronika Popowicz. Wyróżniono Emilkę Sempowicz i Norberta Miliszkiewicza.

W związku z omówioną lekturą, 1 października w bibliotece szkolnej odbyło się też spotkanie z lekarzem weterynarii Mirosławem Szupieńko, który zapoznał drugoklasistów z wykonywanym zawodem. Uczniowie zadawali liczne pytania, na które otrzymali wyjaśniające odpowiedzi. Dowiedzieli się o odpowiedzialności jaka ciąży na właścicielach zwierząt i jak należy z nimi postępować. Dzieci również pytały: Co trzeba zrobić aby zostać lekarzem? Uzyskały odpowiedź, że trzeba się uczyć i nieważne czy są z miasta, czy z małej miejscowości, mogą osiągnąć zamierzony cel, bo marzenia się spełniają.

Dodał, że zawód ten jest niebezpieczny oraz wymaga dużo siły. Mimo to dzieci wyraziły chęć zostania w przyszłości weterynarzami. Pani dyrektor Iwona Chojecka będąc na spotkaniu kilkakrotnie podkreślała, że nauka jest najważniejsza. Podała przykład absolwentki Gimnazjum, która jest obecnie studentką Weterynarii UW-M w Olsztynie. Na zakończenie uczniowie podziękowali panu doktorowi za ciekawe i pouczające spotkanie.

Projekcja fragmentu filmu pt. Doktor Dolittle 2 zainspirowała uczniów do przeczytania pozostałych powieści z tego cyklu.

Anna Rutkowska i Irena SołoduchaPodziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: IS

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages