Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

„Europejskie Dni Ptaków 2015” . Obserwowali przeloty podniebnych przyjaciół

2015-10-13 15:12:42 (ost. akt: 2015-10-13 15:43:23)

Autor zdjęcia: Irena Sołoducha

Już od pięciu lat Szkoła Podstawowa w Lelkowie bierze aktywny udział w akcjach proponowanych przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków. Tegoroczne Europejskie Dni Ptaków rozpoczęliśmy zajęciami edukacji przyrodniczej, podczas których uczniowie oglądali film edukacyjny udostępniony przez współpracującego z naszą szkołą ornitologa Marka Bebłota. Dzieci pod opieką nauczycieli wyruszyły na wyprawę po okolicach Lelkowa w celu obserwacji podniebnych przyjaciół. 2 października uczniowie klasy II i III wraz z organizatorami Anną Andrejuk – Klufas, Ireną Bagan oraz Anną Rutkowską obserwowali przeloty ptaków na terenie Lelkowa.

Różnorodne działania przyrodnicze prowadzone są w ramach programu edukacyjnego „Przyroda wokół nas - Ptaki” realizowanego przez najmłodszych uczniów naszej szkoły.

Najważniejszym punktem przeprowadzonej akcji były oczywiście obserwacje. Dzieci pod opieką nauczycieli wyruszyły na wyprawę po okolicach Lelkowa w celu obserwacji podniebnych przyjaciół. Przy pomocy lornetek uczniowie z ogromnym zaangażowaniem wypatrywali skrzydlatych wędrowców. Wszelkie wątpliwości co do zaobserwowanego gatunku były sprawdzane w przewodnikach. Zaobserwowano wróble, mazurki, kawki, szpaki, sroki, śmieszki, czaplę siwą. Niestety nie udało nam się zaobserwować żurawia, który był symbolem tegorocznych Europejskich Dni Ptaków.

Po zakończeniu obserwacji został rozstrzygnięty konkurs plastyczny przeprowadzony wśród uczniów klasy drugiej i trzeciej pt. „Żuraw”. Komisja wyłoniła laureatów, którym wręczono nagrody.

Tegorocznym Europejskim Dniom Ptaków towarzyszyła słoneczna pogoda. Po obserwacjach udaliśmy się na ognisko przygotowane przez mamę jednego z naszych uczniów.

Ogromne zainteresowanie i ciekawość uczniów jest najlepszym dowodem na to, że udział w takich akcjach i realizacja programu edukacyjnego „Przyroda wokół nas - Ptaki”, stanowi urozmaicenie zajęć szkolnych, wzbogaca wiedzę i umiejętności, a także rozwija pasje przyrodnicze.

Teraz będziemy przygotowywali się do kolejnej akcji proponowanej przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków – będzie to „Zimowe ptakoliczenie”.

Anna RutkowskaPodziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: IS

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages