Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka w podstawówce

2015-11-23 08:45:13 (ost. akt: 2015-11-23 08:52:12)

Autor zdjęcia: Marlena Darmofał

20 listopada był w Szkole Podstawowej w Zagajach dniem wyjątkowym. Wiązało się to z 26. rocznicą uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka - najważniejszego i najbardziej uniwersalnego dokumentu mówiącego o prawach dzieci na całym świecie. Z tej okazji nasza szkoła aktywnie włączyła się w obchody tego święta. Nad realizacją akcji czuwała dyrektor Halina Stechnacz- Buśko.

Przygotowania do święta zaczęły się od wybrania przez głosowanie, przez całą społeczność szkolną, koloru dominującego tego dnia. Wszyscy uczniowie przyszli ubrani na biało. Uczniowie klas 0- III, pod kierunkiem wychowawców  przygotowali ciekawe plakaty promujące prawa dzieci. Swoją wiedzę na ten temat poszerzyli podczas lekcji wychowawczych.

Głównym punktem tego dnia był apel przygotowany przez klasę VI pod kierunkiem Justyny Panasiuk. Uczniowie pod opieką nauczycieli obejrzeli przedstawienie oraz pokaz multimedialny dotyczący praw dzieci, który miał na celu przypomnieć wszystkim, że każde dziecko to człowiek, posiadający swoje prawa.

Kulminacyjnym punktem apelu był konkurs o prawach dziecka dla klas IV - VI. Uczniowie walczyli dzielnie, bo i nagroda była zacna - jeden dzień bez szkolnego stresu dla wygranej klasy. Po zażartej rywalizacji wygrali uczniowie z klasy IV. Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział.

Szkoła Podstawowa w ZagajachPodziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Zagaje

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages