Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Zimowe Ptakoliczenie 2016. Uczniowie obserwowali podniebnych przyjaciół

2016-02-09 13:58:57 (ost. akt: 2016-02-12 08:52:53)

Autor zdjęcia: Irena Sołoducha

W trakcie ferii zimowych uczniowie Szkoły Podstawowej w Lelkowie wzięli udział w akcji „Zimowe Ptakoliczenie 2016”. Obserwacje ptaków są jednym z działań organizowanych w ramach uczestnictwa w programie „Przyroda wokół nas – Ptaki” prowadzonego przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków.

W ogólnopolską akcję obserwacji ptaków włączyli się uczniowie klasy II i III wraz z organizatorami Anną Andrejuk– Klufas, Anną Rutkowską i zaproszonymi gośćmi. Najpierw odbyły się zajęcia edukacyjne, które poprowadził Antoni Czyż - specjalista do spraw ochrony przyrody i edukacji przyrodniczo-leśnej. Przedstawiciel Nadleśnictwa Zaporowo opowiadał uczniom ciekawostki na temat ptaków zimujących na tamtejszych terenach.

Po części edukacyjnej uczniowie wraz z organizatorami i zaproszonymi gośćmi wyruszyli na wycieczkę w celu obserwacji i przeliczania zimowych mieszkańców ich okolic. Obserwatorzy przemierzyli wyznaczoną trasę zaopatrzeni w lornetki i przewodniki. Odnotowano 12 gatunków ptaków. Najliczniej podobnie jak w ubiegłym roku występowały wróble. Wyniki obserwacji zostały przesłane do koordynatora akcji i będą stanowiły materiał służący ornitologom w bliższym poznaniu najczęściej spotykanych zimą gatunków ptaków.

Po powrocie do szkoły uczniowie rozwiązywali krzyżówki, kolorowali ilustracje przedstawiające różne gatunki ptaków i wykonywali inne zadania podczas których mogli wykazać się wiedzą na temat „podniebnych przyjaciół”. Podczas poczęstunku przygotowanego przez Wojskowe Koło Łowieckie „Łoś” z Olsztyna wszyscy dzielili się wrażeniami ze wspólnych obserwacji. Mimo braku śniegu uczniowie ciekawie i aktywnie spędzili jeden z dni zimowego wypoczynku.Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor HrywnaPolub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: IS

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages