Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Na świątecznym spotkaniu. Ukraińska Kutia w Lelkowie

2016-02-12 09:01:00 (ost. akt: 2016-02-12 12:43:58)

Autor zdjęcia: Irena Sołoducha

Uczniowie Zespołu Szkół w Lelkowie uczęszczający na lekcje religii grecko-katolickiej oraz języka ukraińskiego wzięli udział w tradycyjnym świątecznym spotkaniu połączonym z występami i zabawą.

W sobotę (6 lutego) na Kutię do Gminnego Centrum Kultury przybyli zaproszeni goście: ks. dziekan Jan Łajkosz, dyrektor Gminnego Centrum Kultury Joanna Bujko, bibliotekarka Dorota Wieczorek oraz rodzice, małe dzieci i absolwenci szkoły.

Uroczystość prowadzili uczniowie gimnazjum: Mateusz Kolasa i Piotr Krupa. Kutię tradycyjnie rozpoczęto modlitwą, po czym wszystkich zaproszono na poczęstunek do świątecznie zastawionych stołów.

W okresie świątecznym siostra Julia z dwoma Wertepami (kolędnikami) odwiedzała domostwa ukraińskich rodzin oraz osoby zapraszające.

W części artystycznej spotkania wystąpili Wertepy – uczniowie Zespołu Szkół w Lelkowie. Następnie na scenie kolędował zespół „Lelkiwski Wesełuszky”, kierownikiem którego jest Jan Sołoducha. Artyści zaśpiewali wiązankę kolęd, a przygrywał im instruktor muzyczny Michał Semotiuk.

Potem przyszedł czas na oczekiwane przez wszystkich konkursy i zabawy z nagrodami. Do udziału zaproszono również osoby dorosłe. Wśród konkursów powodzeniem cieszyły się: karaoke, gorące krzesła, kalambury, zajczyk, morze – brzeg, taniec na gazecie, taniec z balonami, taniec z miotłą. Wszyscy fantastycznie się bawili, a w dodatku byli nagradzani.

Impreza ta była okazją nie tylko do wspólnej zabawy, ale również do integracji i angażowania społeczności lokalnej. Spotkania są miłą rozrywką podczas ferii oraz sprawiają wiele radości uczestnikom i na długo pozostają w ich pamięci.

Przygotowania do świątecznego spotkania trwały od dłuższego czasu. Nauczyciele, uczniowie i rodzice przygotowali scenografię i salę. Mamy zadbały o poczęstunek (przepyszne ciasta i smaczne potrawy wigilijne - kutia, pierogi z różnym nadzieniem, ryby, sałatki, owoce oraz świąteczne przysmaki).

Serdeczne podziękowania dla: Dyrekcji GCK, wszystkim uczestnikom za udział w Kutii, a szczególne dla pań, które włożyły ogromny wysiłek w przygotowanie imprezy, składają nauczyciele organizatorzy - siostra Julia Yasenytska, Anna Andrejuk-Klufas oraz Irena Sołoducha.Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: IS

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages