Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Poświęcenie odbudowanego kościoła w Zagajach

2016-02-23 14:02:24 (ost. akt: 2016-02-24 09:48:24)

Autor zdjęcia: Archiwum starostwa

Dnia 21 lutego w kościele parafialnym p. w. Maksymiliana Marii Kolbe w Zagajach odbyła się uroczystość ponownego otwarcia (po ok. 16 miesiącach prac remontowych i renowacyjnych) kościoła parafialnego.

11.09.2014 r. parafia w Zagajach przeżyła ogromną tragedię. Kościół parafialny uległ zniszczeniu strawiony przez pożar. W wyniku zaistniałego pożaru spłonął dach i chociaż ogień nie strawił wnętrza kościoła straty były ogromne.

Mszę świętą celebrował Ks. Dziekan dr Kazimierz Gergont SVDW. W uroczystościach udział wzięła liczna rzesza parafian, a ponadto goście zaproszeni m.in.: Jan Bobek Radny Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Mirosław Kudliński Radny Rady Powiatu Braniewskiego.

W trakcie kazania Ks. Proboszcz Jakub Ilczuk podziękował za zaangażowanie, pomoc, wsparcie finansowe i materialne osób dzięki którym dziś możemy modlić się w tej świątyni. Odczytany także został list Starosty Braniewskiego Leszka Dziąga skierowany do Proboszcza Parafii oraz parafian, w którym m.in. dziękując wszystkim za odbudowę kościoła stwierdził, że wydarzenie to odegrało ważną rolę w życiu Parafii i że trudna rzeczywistość potrafiła jeszcze bardziej scalić miejscową wspólnotę parafialną.

Głos zabierali też zaproszeni goście, którzy także uznali, że oddolne działania bardzo scementowały wiernych w wyniku czego otworzył się pewien nowy rozdział w życiu Parafii p. w. Maksymiliana Marii Kolbe, który trwa do dnia dzisiejszego.

Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages