środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Światowy Dzień Poezji w podstawówce

2016-03-24 10:18:42 (ost. akt: 2016-03-24 10:28:27)

Autor zdjęcia: Irena Sołoducha

W poniedziałek (21 marca) w Szkole Podstawowej w Lelkowie zrealizowano projekt pt. „Niektórzy lubią poezję”. Odbyło się spotkanie autorskie z poetką oraz artystką Haliną Sutkowy.

Projekt pt. „Niektórzy lubią poezję” opracowała i przeprowadziła Irena Sołoducha – nauczyciel bibliotekarz we współpracy z Anną Andrejuk-Klufas - nauczycielem świetlicy oraz Dorotą Wieczorek - pracownikiem Biblioteki Publicznej w Lelkowie. Głównym celem projektu było włączenie się do obchodów Światowego Dnia Poezji.

Początkowo zajęcia prowadzone były w klasach i skupiły się wokół takich działań jak: czytanie poezji, pisanie wierszy o tematyce wiosennej, wykonanie obrazków z ilustracjami, przysłowiami oraz wierszami o wiośnie, wykonanie plakatów ilustrujących wypowiedzi o poezji różnych twórców.

Dalszy ciąg projektu miał miejsce na hali sportowej. Tutaj uczniowie recytowali wiersze, prezentowali wykonane prace, śpiewali piosenki. Następnie odbyło się spotkanie autorskie z poetką oraz artystką Haliną Sutkowy, która jest także nauczycielem w naszej szkole. Autorka opowiadała o utworach napisanych w różnym okresie życia oraz czytała swoje wiersze. Przedstawiła opublikowane materiały związane z pracą zawodową, np. scenariusze przedstawień, konspekty lekcji oraz gry dydaktyczne. Pokazała dzieciom także swoje obrazy malowane akwarelami. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali i prosili autorkę o wiersze dla siebie.

Podsumowując projekt Dorota Wieczorek serdecznie podziękowała wszystkim zebranym za artystyczne powitanie Pierwszego Dnia Wiosny i zaprosiła do korzystania z Biblioteki Publicznej.

Irena SołoduchaCzytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: IS

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages