Czwartek, 16 lipca 2020. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Dzień Ziemi w podstawówce

2016-05-09 10:13:10 (ost. akt: 2016-05-09 10:26:54)

Autor zdjęcia: Marlena Darmofał

Budzenie wśród dzieci i młodzieży współodpowiedzialności za stan środowiska w przyszłości, poczucia troski o stan czystości najbliższego otoczenia oraz wychowanie w duchu miłości i szacunku do przyrody, to główne cele tegorocznych obchodów Dnia Ziemi w Szkole Podstawowej w Zagajach.

Dni Ziemi obchodzone 22 kwietnia to czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze - tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń. Musimy być przyjaciółmi przyrody - ekologami i dbać o środowisko. Budzenie wśród dzieci i młodzieży współodpowiedzialności za stan środowiska w przyszłości, poczucia troski o stan czystości najbliższego otoczenia oraz wychowanie w duchu miłości i szacunku do przyrody, to główne cele tegorocznych obchodów Dnia Ziemi w Szkole Podstawowej w Zagajach. Przygotowano z tej okazji wiele atrakcji i niespodzianek, a w obchody włączyły się wszystkie klasy.

Na początek dnia dzieci wysłuchały kilka ważnych informacji dotyczących kleszczy i chorób przez nie przenoszonych, w ramach realizacji programu "Kleszcz mały czy duży, nic dobrego nie wróży".

Uczniowie klas 0 - III oraz 3-4 latki z punktu przedszkolnego po wysłuchaniu pogadanek przeprowadzonych przez wychowawczynie wykonali prace plastyczne w formie plakatów, które wyeksponowane na holu szkoły będą wszystkim przypominać o obowiązku dbania o Ziemię przez cały rok.

Uczniowie klas IV - VI wyruszyli tego dnia do lasu w celu sadzenia drzew. Pracowali ciężko, bo Leśniczy Leśnictwa Białobór - pan Grzegorz Błażewicz przygotował dla nich aż 800 sadzonek dębów. Po wysiłku czekało na nas ognisko z kiełbaskami oraz słodki pączek.

Serdecznie dziękujemy panu leśniczemu za współpracę, a wszystkim uczestnikom za aktywny udział.

Marlena Darmofał

Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Zagaje

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages