Poniedziałek, 3 sierpnia 2020. Imieniny Augustyna, Kamelii, Lidii

Królowa Książka pasowała pierwszoklasistów na czytelników

2016-05-12 11:59:09 (ost. akt: 2016-05-12 12:08:02)

Autor zdjęcia: Irena Sołoducha

W Szkole Podstawowej w Lelkowie odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej.

Uczennice klasy czwartej pod kierunkiem Ireny Sołoduchy przygotowały inscenizację pt. „Teatrzyk z zagadkami”, podczas której przekazały wiedzę o książce i zachowaniu się w bibliotece.

W przedstawieniu udział wzięły: Samanta Czarkowska, Martyna Werbowska oraz grające postacie bajkowe: Joasia Klisz - Czerwony Kapturek, Martyna Gnes - Kot w butach, Ola Rubacha - Królowa Książka i krasnoludki: Aniela Wieczorek, Natalia Frankowska, Kornelia Sempowicz.

Pierwszaki zdały egzamin odpowiadając na pytania zadawane w trakcie przedstawienia. Uroczyście ślubowały szanować książki, słuchać ich rad oraz wypełniać obowiązki czytelnika. Następnie Królowa Książka pasowała pierwszoklasistów na czytelników biblioteki szkolnej. Na pamiątkę spotkania krasnoludki wręczyły im pamiątkowe dyplomy, prośby książki i zasady zachowania się w bibliotece.

Pani dyrektor Iwona Chojecka podkreśliła ogromną rolę czytania w życiu człowieka. Podziękowała za przygotowanie uroczystości oraz złożyła gratulacje nowym czytelnikom.

Następnie uczniowie wypożyczyli książeczki zakupione w ramach programu „Książki naszych marzeń”.


Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: IS

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages