Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Projekty gimnazjalne 2016

2016-05-20 22:05:57 (ost. akt: 2016-05-20 22:08:58)

Autor zdjęcia: Irena Sołoducha

W Gimnazjum im. Orła Białego w Lelkowie odbył się pokaz szkolnych projektów edukacyjnych: "Geneza przemocy" , „Śladami Pitagorasa i jego twierdzenia" , ,,Trudne sprawy Balladyny" .

W Gimnazjum im. Orła Białego w Lelkowie odbył się pokaz szkolnych projektów edukacyjnych, podczas którego uczniowie klasy drugiej zaprezentowali swoje dokonania. W roku szkolnym 2015/2016 zrealizowano trzy projekty gimnazjalne:

1. Społeczny projekt edukacyjny pt. "Geneza przemocy" realizowało dwunastu uczniów, których opiekunem był p. Stanisław Dworak. Celem projektu było zapoznanie z sytuacjami z życia codziennego, które wywołują negatywne emocje, a pozostawione swojemu biegowi w konsekwencji doprowadzają do agresji. Swoją pracę przedstawili w formie filmu edukacyjnego, co samo w sobie również było ciekawym przeżyciem.

2. W projekcie matematycznym pt. „Śladami Pitagorasa i jego twierdzenia" wzięło udział 10 uczniów klasy drugiej gimnazjum. Opiekunem projektu była p. Lucyna Kaniecka-Białkowska. Celem gimnazjalistów było poznanie sylwetki starożytnego filozofa i matematyka, dokonań szkoły pitagorejskiej oraz przeprowadzenie dowodów twierdzenia Pitagorasa.

3. Projekt humanistyczny pt. ,,Trudne sprawy Balladyny" realizowało 10 uczniów pod kierunkiem p. Ewy Karczewskiej .Celem uczestników było przedstawienie fragmentów dramatu J. Słowackiego w konwencji programu ,,Trudne sprawy". Ich pomysłowość w realizacji projektu, zarówno w grze aktorskiej jak i w przygotowaniu inscenizacji, spotkała się z zainteresowaniem odbiorców.

Realizatorzy

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: IS

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages