Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Kolejny raz na elbląskim festiwalu

2016-05-30 12:44:33 (ost. akt: 2016-05-30 12:55:23)

Autor zdjęcia: Irena Sołoducha

Zespół wokalny „Lelkiwśki Wesełuszky” wystąpił w Elblągu na 50-tym Dziecięcym Festiwalu Kultury Ukraińskiej. Na dwudniowym jubileuszowym festiwalu prezentowały się zespoły dziecięce. Najmłodsi artyści śpiewali, grali na instrumentach, tańczyli, recytowali i przedstawiali krótkie formy teatralne.

W tym roku wystąpiło ponad 500. dzieci z punktów nauczania języka ukraińskiego na Warmii, Mazurach i Pomorzu. Przyjechały również dzieci i młodzież z Warszawy, Przemyśla oraz Łemkowie z powiatu gorlickiego.

Obecnie w skład zespołu „Lelkiwśki Wesełuszky” wchodzą uczennice szkoły podstawowej: Karolina Bliźniuk, Julka Gnes, Natala Frankowska, Ulanka Puszkar, Milenka Pusz, Martynka Gnes i Martynka Werbowska. Pod kierunkiem instruktora muzycznego Michajła Semotiuka, dziewczynki pięknie zaśpiewały piosenki (Tam za lisom, Werbowaja doszeczka, Oj tam na hori, A kałyna), które publiczność nagrodziła burzliwymi brawami.

Uczniowie na zajęciach pozalekcyjnych rozwijają swoje muzyczne talenty. Reprezentują oraz promują naszą gminę poprzez branie aktywnego udziału w kulturalnym życiu, które prowadzi do integracji miejscowego środowiska. Od piętnastu lat Zespołem opiekują się państwo Irena i Jan Sołoduchowie.

Serdeczne podziękowania składamy Wójtowi Gminy Lelkowo, Dyrektor GCK oraz Dyrekcji Zespołu Szkół za wsparcie w działalności Zespołu.

Opiekunowie i „Lelkiwśki Wesełuszky” z RodzicamiCzytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: IS

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages