Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Jubileusz 70-lecia Szkoły Podstawowej w Lelkowie

2016-06-17 09:33:00 (ost. akt: 2016-06-17 09:54:06)

Autor zdjęcia: Irena Sołoducha

W piątek, 10 czerwca Szkoła Podstawowa w Lelkowie obchodziła jubileusz 70-lecia.

Uroczystości rozpoczęły się o godz. 10.00 mszą św. w miejscowym kościele, którą odprawili ks. Piotr Piasecki proboszcz parafii rzymskokatolickiej w Dębowcu i ks. mitrat Jan Łajkosz proboszcz parafii greckokatolickiej w Lelkowie. Po mszy wszyscy uczestnicy udali się do szkoły.

Jubileusz uświetniły władze samorządowe: Wójt Gminy Lelkowo Stanisław Popiel oraz Przewodniczący Rady Gminy Mieczysław Stec i oświatowe: Dyrektor Delegatury w Elblągu Kuratorium Oświaty w Olsztynie – Halina Uźluk.

Przybyli również przedstawiciele organów i instytucji, z którymi szkoła aktywnie współpracuje: przewodnicząca Rady Rodziców Joanna Bujko, przedstawiciel Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach major SG Andrzej Kolasa, Komendant Powiatowy Policji w Braniewie podinspektor Edward Szydłowski, zastępca komendanta komisarz Krzysztof Petlarczyk, generał dywizji Lech Stefaniak Prezes Wojskowego Koła Łowieckiego Łoś w Olsztynie, psycholog z PPP w Braniewie Szymon Kaźmierczak, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zagajach Halina Stechnacz- Buśko oraz wieloletni przyjaciel szkoły pan Tadeusz Janowiak.

Na Jubileusz przybyli także byli i emerytowani pracownicy, a wśród nich pan Edmund Pogonowski dyrektor w latach 1952-1981. Nie zabrakło również absolwentów, rodziców oraz mieszkańców gminy Lelkowo.

W imieniu społeczności szkolnej gości powitała dyrektor szkoły Iwona Chojecka. Z okazji jubileuszu pani dyrektor wręczyła pamiątki i podziękowała władzom samorządowym za działania dla dobra uczniów oraz przedstawicielom instytucji za wspieranie inicjatyw szkoły. Następnie głos zabrali zaproszeni goście, którzy w swoich wystąpieniach zwracali uwagę na współpracę szkoły ze społecznością lokalną, jej bogaty dorobek, liczne sukcesy. Złożyli również gratulacje, a także życzenia dalszego rozwoju placówki.

Po części oficjalnej nadszedł czas na program artystyczny, w którym udział wzięli wszyscy uczniowie. Występ składał się z montażu słowno-muzycznego, pokazów tanecznych oraz prezentacji multimedialnej ukazującej niektóre wydarzenia z historii naszej szkoły. Uczniowie przygotowani przez wychowawców i instruktorów zachwycili swoimi umiejętnościami.
Miłym zaskoczeniem dla wszystkich był wniesiony przez rodziców tort jubileuszowy, który zakończył część artystyczną.

Po uroczystości goście mieli okazję zwiedzić sale lekcyjne, obejrzeć kroniki, archiwalne filmy ilustrujące wydarzenia z życia szkoły, wystawę prac plastycznych, dokonać wpisów do księgi pamiątkowej. Wszystkim towarzyszyły liczne wspomnienia i opowieści z minionych lat szkolnych.

Dyrektor szkoły składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które włączyły się w przygotowanie uroczystości. Dziękuje za zaangażowanie, okazane serce i bezinteresowność.

Koordynatorzy: Irena Sołoducha i Anna Andrejuk-KlufasPodziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: IS

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Absolwentka 2 #2014078 | 79.189.*.* 21 cze 2016 12:21

  Ja jako tutejszy mieszkaniec również nic nie wiedziałam. Nigdzie nie było żadnego plakatu z informacją o jubileuszu, a przecież nie wszyscy korzystają z internetu.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Absolwentka #2013730 | 195.136.*.* 20 cze 2016 18:47

  Internet to wspaniały środek przekazu.Szkoda ,że organizatorzy jubileuszu wcześniej nie umieścili informacji i zaproszenia na portalu lelkowo.wm, a nie tylko na stronie szkoły i gminy-co sprawdziłam dopiero po przeczytaniu tego artykułu. Mam w pamięci wspaniałe lata edukacji w tej szkole.Niezapomniani nauczyciele,koledzy i koleżanki z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Była okazja do spotkania się, ale niestety ona minęła bezpowrotnie. Szkoda , wielka szkoda i żal w sercu.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages