Sobota, 20 kwietnia 2019. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

Recytujemy „Ptasie Plotki”

2016-06-27 11:14:42 (ost. akt: 2016-06-27 11:31:23)

Autor zdjęcia: Irena Sołoducha

W Szkole Podstawowej w Lelkowie odbył się III Szkolny Konkurs Przyrodniczo - Recytatorski pod nazwą „Ptasie plotki”, który stanowił jeden z elementów podejmowanych działań w ramach realizacji programu „Przyroda wokół nas – Ptaki”.

Konkurs poprzedzony był wiosennymi obserwacjami ptaków na terenie wsi Lelkowo w ramach akcji „Spring Alive” organizowanej przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków. Ponadto nasi uczniowie uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Przyrody w Olsztynie, gdzie wzięli udział w lekcji muzealnej „Od przylotu do odlotu”.

Przygotowując się do recytacji wybranych wierszy uczniowie wykonali plakaty z informacjami na temat ”ptasich bohaterów” występujących w utworach literackich, co przyczyniło się do pogłębienia wiedzy o wybranych gatunkach ptaków.

W trakcie konkursu uczniowie recytowali wiersze o tematyce związanej z ptakami. Poziom przygotowania był bardzo wysoki i mimo tremy nasi wychowankowie wypadli tak wspaniale, że komisja miała ogromny problem z wyłonieniem zwycięzców.

Nagrody książkowe zostały zakupione dzięki dofinansowaniu z Elbląskiego Centrum Edukacji Ekologicznej i środków WFOŚiGW w Olsztynie.

Irena Bagan, Anna RutkowskaCzytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: IS

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages