Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

„VI Ptasi Piknik”. Uczniowie obserwowali podniebnych podróżników

2016-10-11 11:32:19 (ost. akt: 2016-10-11 13:03:41)

Autor zdjęcia: Anna Rutkowska

Uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej w Lelkowie pojechali do Krynicy Morskiej na „VI Ptasi Piknik" w celu bliższego poznania i obserwacji ptasich podróżników.

Szkoła Podstawowa w Lelkowie już od pięciu lat bierze aktywny udział w akcjach proponowanych przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków. Różnorodne działania przyrodnicze prowadzone są w ramach programu edukacyjnego „Przyroda wokół nas - Ptaki” realizowanego przez najmłodszych uczniów szkoły.

Tegoroczne Europejskie Dni Ptaków uczniowie klasy III spędzili na Mierzei Wiślanej, gdzie wzięli udział w „VI Ptasim Pikniku”. Pod opieką Anny Andrejuk – Klufas i Anny Rutkowskiej wczesnym rankiem 1 października pojechali do Krynicy Morskiej w celu bliższego poznania i obserwacji dzielnych ptasich podróżników.

Program pikniku był niezwykle interesujący, mnóstwo quizów, gier i konkursów sprawiło, że czas płynął wycieczkowiczom bardzo szybko.

Po rejestracji rozpoczęli obserwacje ptaków, a następnie zwiedzali stanowiska przygotowane przez różne organizacje przyrodnicze. Doświadczeni ornitolodzy, leśnicy i pasjonaci przyrody dzielili się wiedzą z przybyłymi na piknik.

Uczniowie słuchali ciekawych opowieści na temat „podniebnych przyjaciół”, wsłuchiwali się w ptasie odgłosy, poznawali tajemnice ich życia oraz odpowiadali na pytania i rozwiązywali zagadki. Wszystko było zorganizowane w sposób przyjazny dziecku tak, żeby poprzez zabawę rozbudzić ciekawość uczniów. Dzieci miały okazję wziąć udział w obrączkowaniu ptaków. Największe emocje wzbudziło samodzielnie wypuszczanie ich na wolność. Wspólnymi siłami zbudowali budkę lęgową. Otrzymali wiele ciekawych gier, książek, broszur i plakatów, które posłużą im podczas szkolnych zajęć. Piknik zakończył się ogniskiem, podczas którego uczestnicy dzielili się zdobytymi wrażeniami.

Tegorocznym Europejskim Dniom Ptaków towarzyszyła miła, przyjazna atmosfera i słoneczna pogoda, co było ważne podczas zajęć plenerowych. Ogromne zainteresowanie i ciekawość uczniów jest najlepszym dowodem na to, że udział w takich akcjach stanowi urozmaicenie zajęć szkolnych, wzbogaca wiedzę, doskonali umiejętności, a także rozwija pasje przyrodnicze. Udział w imprezie możliwy był dzięki Elbląskiemu Centrum Edukacji Ekologicznej i wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.
Teraz uczniowie będą przygotowywali się do kolejnej akcji proponowanej przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków – będzie to „Zimowe ptakoliczenie 2017”.

Anna Andrejuk – Klufas, Anna RutkowskaCzytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: IS

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages