Czwartek, 22 sierpnia 2019. Imieniny Cezarego, Marii, Zygfryda


Ćwiczenia przeciwpożarowe w Lelkowie2016-11-28 13:44:21 (ost. akt: 2016-11-29 09:02:55)

Autor zdjęcia: Archiwum WMOSG

25 listopada funkcjonariusze i pracownicy z Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach wraz ze Straż Pożarną przeprowadzili ćwiczenia przeciwpożarowe „Pogranicznik 2016”.Scenariusz ćwiczeń taktyczno-bojowych, w obiekcie Straży Granicznej w Lelkowie zakładał powstanie pożaru na poddaszu i ewakuację osób poszkodowanych.Do akcji ruszyli funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach, Ochotnicza Straż Pożarna gminy Lelkowo, Pieniężno przy współudziale Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie.W wyniku prawdopodobnego zwarcia instalacji elektrycznej doszło do pożaru, który rozprzestrzeniał się na całe poddasze i powodował silne zadymienie. Funkcjonariusze i strażacy szybko ewakuowali osoby z pomieszczeń. 2 nieprzytomnych mężczyzn wyniesiono z płonącego budynku i udzielono im pierwszej pomocy.Strażacy ugasili pozorowany pożar, przeszukali i oddymili pomieszczenia wewnątrz obiektu strażnicy. Dodatkowo sprawdzono możliwości i zasięg podnośnika hydraulicznego oraz skuteczność zaopatrzenia wodnego z wykorzystaniem sieci hydrantowej znajdującej się na terenie placówki.

Zmagania ratowników obserwowało kierownictwo placówki straży granicznej w Grzechotkach. Po ćwiczeniach strażacy mogli zapoznać się z rozmieszczeniem pomieszczeń i obiektów na terenie strażnicy w Lelkowie.

Ćwiczenia służb miały na celu skoordynowanie akcji ratunkowo-gaśniczej oraz pokazały gotowość współdziałania funkcjonariuszy SG i SP.


Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages