Czwartek, 22 sierpnia 2019. Imieniny Cezarego, Marii, Zygfryda

„Wolność, Kocham i Rozumiem”

2016-11-29 11:38:43 (ost. akt: 2016-11-29 11:46:32)

Autor zdjęcia: Irena Sołoducha

„Wolność, Kocham i Rozumiem”- pod takim hasłem w godzinach popołudniowych w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół w Lelkowie. Jego nadrzędnym celem było kształtowanie postaw patriotycznych.

Spotkanie z młodzieżą uświetnili swoją obecnością goście – żołnierze z 9. Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej im. Króla Stefana Batorego – kpr. Maria Sołoducha z Zespołu Ewakuacji Medycznej Batalionu Zmechanizowanego i st. szer. Wojciech Wewersajtys z Patrolu Saperskiego. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali prelekcji n. t. służby żołnierza.

W atmosferze listopadowej zadumy wysłuchali czytanego fragmentu książki M. Zusaka „Złodziejka książek” i obejrzeli film wojenny pt. „Ostatnie dni”. Ogromną satysfakcję sprawiły im gry planszowe (m. in. „Pamięć’39”) i wspólne śpiewanie piosenek o tematyce wojennej.

Tego typu przedsięwzięcia pozwalają połączyć naukę z zabawą. Okazuje się, że cieszą się one popularnością wśród młodzieży, która chętnie spotyka się w szkole po zajęciach lekcyjnych i deklaruje uczestnictwo w kolejnych tego typu imprezach.

Organizatorzy: Ewa Karczewska, Irena Sołoducha, Halina SutkowyCzytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: IS

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages