Wtorek, 23 kwietnia 2019. Imieniny Ilony, Jerzego, Wojciecha

Czytanie to najpiękniejsza zabawa…

2016-12-16 12:14:57 (ost. akt: 2016-12-19 10:50:41)

Autor zdjęcia: Irena Sołoducha

W ramach Roku Henryka Sienkiewicza jednym z wielu zaplanowanych działań w Zespole Szkół w Lelkowie były konkursy ze znajomości nowel i pięknej interpretacji fragmentów dzieł pisarza. Celem było wyrabianie nawyku czytania jako formy spędzania wolnego czasu.

W konkursie pięknego czytania prozy noblisty chętni uczniowie ze szkoły podstawowej przygotowali fragmenty nowel, a gimnazjaliści – fragmenty prozy.

Zwycięzców wyłoniło jury w składzie: dyrekcja – Iwona Chojecka i Bożena Rubacha, Dorota Wieczorek z biblioteki publicznej, polonistki – Ewa Karczewska i Halina Sutkowy oraz n-l bibliotekarz Irena Sołoducha.

Laureatami w SP zostali: I m-ce Aleksandra Rubacha, II m-ce Martyna Werbowska, III m-ce Kornelia Sempowicz. W Gimnazjum - I m-ce Arkadiusz Wewersajtys, II m-ce Angelina Michalak, III m-ce Milena Góralczyk i Mateusz Kolasa.

Gimnazjaliści wykazali się również znajomością treści nowel. Pierwsze miejsce zajęli: Joanna Zięba i Jakub Urawski, a drugie Justyna Bereda.

OrganizatorzyCzytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: IS

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages