Wtorek, 20 sierpnia 2019. Imieniny Bernarda, Sabiny, Samuela

Świąteczna zbiórka słodyczy dla dzieci z domu dziecka

2016-12-23 10:50:55 (ost. akt: 2016-12-23 10:54:48)

Autor zdjęcia: Irena Sołoducha

Przed świętami Bożego Narodzenia w Zespole Szkół w Lelkowie odbyły się „Rozgrywki Charytatywne”. Biletem wstępu, zarówno dla graczy, jak i dla kibiców, było przekazanie „słodkiego podarunku” dla dzieci z Domu Dziecka we Fromborku.

Samorząd Uczniowski z Zespołu Szkół w Lelkowie już tradycyjnie zorganizował szkolną akcję charytatywną, której celem było zebranie słodyczy dla dzieci z Powiatowego Domu Dziecka „Słoneczne Wzgórze” we Fromborku. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia odbyły się w szkole „Rozgrywki Charytatywne”, których przygotowaniem i prowadzeniem zajmowali się nauczyciele: Anna Andrejuk-Klufas, Stanisław Dworak i Marek Kiebało.

Dzięki współpracy Samorządu Uczniowskiego z nauczycielami wychowania fizycznego 19 grudnia zorganizowano mecze piłki nożnej dla klas IV-VI szkoły podstawowej i gimnazjum. Natomiast 20 grudnia gimnazjaliści rozegrali jeszcze mecze piłki siatkowej. Biletem wstępu na rozgrywki, zarówno dla graczy, jak i dla kibiców, było przekazanie „słodkiego podarunku”. Wszyscy uczniowie, nauczyciele, dyrekcja, pracownicy administracji i obsługi zaangażowali się w akcję, przynieśli słodycze, a dzięki temu przygotowaliśmy naprawdę dużą, słodką paczkę.

Przed wigilią Bożego Narodzenia, opiekun SU Anna Andrejuk-Klufas przekazała podarunek dzieciom z domu dziecka we Fromborku.

Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie biorą udział w „Rozgrywkach Charytatywnych”, czekają na nie, pamiętają o przyniesieniu „słodkiego podarunku”, i co najważniejsze - rozumieją cel i czują potrzebę organizowania tej akcji.

Anna Andrejuk-Klufas



Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: IS

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages