Wtorek, 20 sierpnia 2019. Imieniny Bernarda, Sabiny, Samuela

Atrakcyjne książki przyciągnęły czytelników

2016-12-23 10:55:32 (ost. akt: 2016-12-23 10:56:54)

Autor zdjęcia: Irena Sołoducha

W ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” Gimnazjum im. Orła Białego w Lelkowie otrzymało wsparcie finansowe w kwocie 5000,00 zł. za które zakupiono 214 książek.

Gmina Lelkowo zgłosiła Gimnazjum im. Orła Białego do „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”, który dotyczy wspierania w latach 2016–2020 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

Szkoła otrzymała wsparcie finansowe w kwocie 5000,00 zł. Po zasięgnięciu opinii rodziców, samorządu uczniowskiego i konsultacji z biblioteką publiczną w Lelkowie oraz pedagogiczną w Elblągu zostało zakupionych 214 książek.

W roku szkolnym 2016/2017 przeprowadzono szereg działań promujących czytelnictwo. Odbyło się spotkanie autorskie z p. Barbarą Ciwoniuk, konkursy, projekty, spotkania czytelnicze, itp. Biblioteka szkolna współpracowała z biblioteką publiczną i pedagogiczną w celu organizacji wydarzeń służących popularyzacji i promocji czytelnictwa wśród uczniów. Wszystkie działania spotkały się z życzliwym przyjęciem wśród uczniów i rodziców.

Wzbogacenie księgozbioru o książki wybrane przez uczniów wpłynęło na doskonalenie umiejętności czytania i wdrażania nawyku czytelniczego. Zakup atrakcyjnych książek przyciągnął czytelników, co zaowocowało wzrostem czytelnictwa o 70% w stosunku do I półrocza ubiegłego roku szkolnego. Biblioteki szkolne powinny być sukcesywnie wspierane finansowo w celu wzbogacenia księgozbioru o nowości wydawnicze.

n-l bibliotekarz
Irena Sołoducha

Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: IS

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages