Czwartek, 22 sierpnia 2019. Imieniny Cezarego, Marii, Zygfryda

Szkolna Wigilia

2016-12-23 10:57:51 (ost. akt: 2016-12-27 09:45:26)

Autor zdjęcia: Irena Sołoducha

W Zespole Szkół w Lelkowie odbyła się Wigilia szkolna. Dzieci recytowały wiersze o tematyce świątecznej, zagrały na Bum Bum Rurkach oraz wykonały układy taneczne do kolędy i do piosenki pt. „Alleluja”.

Wigilia szkolna odbyła się z udziałem dzieci przedszkolnych, uczniów, zaproszonych gości – przewodniczącej Rady Rodziców Joanny Bujko, przedstawiciela SG majora Andrzeja Kolasy, przedstawiciela nadleśnictwa Zaporowo Antoniego Czyża, dyrekcji szkoły, nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi. Na tą uroczystość Halina Sutkowy z pomocą siostry Julii wykonała świąteczną scenografię.

Na początku ksiądz proboszcz Piotr Piasecki odczytał fragment Ewangelii i złożył życzenia świąteczne. Część artystyczną rozpoczęły przedszkolaki z klasy zerowej pod kierunkiem Katarzyny Kiełek, nawiązując w programie do tradycji bożonarodzeniowych. Gimnazjaliści z ks. Piotrem śpiewali kolędy, a uczniowie przygotowani przez z siostrę Julię kolędowali w języku ukraińskim.

Dzieci z kl. II i kl. III uczęszczający na zajęcia artystyczne rozwijające zainteresowania uczniów „Jestem artystą” prowadzone przez Annę Rutkowską i Irenę Bagan recytowały wiersze o tematyce świątecznej oraz zagrały na Bum Bum Rurkach kolędę „Lulajże Jezuniu”. Dzieci wykonały również układy taneczne do kolędy i do piosenki pt. „Alleluja” pięknie zaśpiewanej przez Natalię Beredę, uczennicę z klasy czwartej. Uczniowie uczęszczający na zajęcia pozalekcyjne pod kierunkiem Katarzyny Ogiela-Kazakiewicz zatańczyli zumbę.

Kończąc spotkanie dyrektor Iwona Chojecka podziękowała organizatorom za przygotowanie uroczystości, złożyła zgromadzonym serdeczne życzenia świąteczno-noworoczne i dla wszystkich klas wręczyła słodkie upominki.
Po ogólnej uroczystości wszyscy zgromadzeni przeszli do odświętnie udekorowanych sal, gdzie dzielili się opłatkiem, składali życzenia oraz próbowali różnych potraw ze świątecznie nakrytych stołów.Irena Sołoducha

Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor HrywnaPolub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: IS

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages