Czwartek, 22 sierpnia 2019. Imieniny Cezarego, Marii, Zygfryda

Tworzy nas kultura i historia

2017-04-14 11:35:26 (ost. akt: 2017-04-14 12:34:54)

Autor zdjęcia: Irena Sołoducha

Uczniowie Zespołu Szkół w Lelkowie poznali miejsca związane z kształtowaniem się państwowości naszego kraju. W dniach 6-7 kwietnia uczestniczyli w wycieczce do Biskupina, Poznania i Gniezna – kolebki polskiego chrześcijaństwa.

Pierwszym punktem wyjazdu był Biskupin, w którym zwiedziliśmy Muzeum Archeologiczne z największą w Europie ekspozycją osady warownej z początku epoki żelaza i poznaliśmy kulturę łużycką. Następnie pojechaliśmy do Poznania, historycznego i kulturowego centrum Starej Polski. Spacerowaliśmy po Starym Mieście. Przewodnik interesująco opowiadał nam o historycznych czasach ziem piastowskich oraz przekazał informacje o współczesności podkreślając, że: „Poznań jest miastem wartym poznania”.

Drugi dzień minął na zwiedzaniu Zamku w Kórniku z wieloma unikatowymi eksponatami, który jest też siedzibą jednej z największych bibliotek w Polsce.
Ostatnim punktem wycieczki było Gniezno - pierwsza oficjalna stolica Polski. Zwiedziliśmy miasto i Katedrę ze słynnymi Drzwiami Gnieźnieńskimi. Byliśmy w Muzeum Początków Państwa Polskiego, którego zbiory są związane z polskim wczesnym średniowieczem oraz z historią miasta i okolic.

Wycieczka miała na celu stworzenie uczniom możliwości zetknięcia się z faktami i zjawiskami historycznymi w ich naturalnym środowisku oraz poznanie miejsc związanych z kształtowaniem się państwowości naszego kraju.

OrganizatorzyCzytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: IS

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages