Poniedziałek, 3 sierpnia 2020. Imieniny Augustyna, Kamelii, Lidii

AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA POD HASŁEM: „NIE MA ŚMIECI – SĄ SUROWCE”

2017-09-20 13:03:48 (ost. akt: 2017-09-20 13:07:07)

Autor zdjęcia: Marlena Darmofał

W Szkole Podstawowej w Zagajach odbyła się coroczna akcja sprzątania świata. W akcji brali udział uczniowie klas I – VI.

„NIE MA ŚMIECI – SĄ SUROWCE” pod takim hasłem dnia 15. 09. 2017 w Szkole Podstawowej w Zagajach odbyła się tegoroczna akcja sprzątania świata. W akcji brali udział uczniowie klas I – VI.

Klasy młodsze wysłuchały pogadanek, przeprowadzonych przez swoich wychowawców dotyczących akcji. Dzieci dowiedziały się jak ważne jest dbanie o naszą planetę, co to jest ekologia oraz co może powstać z pozornie niepotrzebnych, plastikowych butelek, puszek czy opon.

Klasy IV- VI wraz z wychowawcami wyszły w teren. Odpowiednio przygotowani, wyposażeni w rękawiczki ochronne i worki na śmieci sprzątali teren wokół szkoły, teren Zagaj, drogę do Jachowa. Uczniowie podczas sprzątania przestrzegali zasad bezpieczeństwa , przypomnianych im przed wymarszem. Nad całą akcją pieczę trzymała pani dyrektor Halina Stechnacz – Buśko.

Zebrano około 10 worków odpadów, wśród których przewagę stanowił papier i plastik.

Wszyscy pracowali, jak co roku, z dużym zaangażowaniem traktując to jako dobrą zabawę i jednocześnie pracę bardzo potrzebną naszemu środowisku.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Zagaje

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages