Wysoka wygrana Granicy, remis Zalewu

2017-09-27 12:30:00(ost. akt: 2017-09-27 13:33:39)

Autor zdjęcia: Adam Jakubiak

W szóstej kolejce B klasy grupy drugiej komplet punktów zdobyła Granica Zagaje wysoko wygrywając z ostatnim zespołem w ligowej tabeli. Zalew Frombork zremisował w wyjazdowym spotkaniu z TPS Boguchwały 2:2.
Granica podejmowała na własnym boisku ostatnią drużynę w ligowej tabeli. Kibice w Zagajach liczyli nie tylko na zwycięstwo swojej ekipy, ale także i na poprawienie bilansu bramkowego i się nie zawiedli. Goście tylko do 24. minuty dzielnie się bronili, a po zdobyciu pierwszej bramki w 24. min. przez Mateusza Bułata z ekipy przyjezdnych "zeszło powietrze". Jeszcze do przerwy trafili Tomasz Kubaj oraz Konrad Trojanowski i było przed zmianą stron 3:0. Po przerwie koncert strzelecki kontynuował Trojanowski.  21-letni pomocnik Granicy podwyższył wynik na 4:0 i 5:0, a w 83 min. po raz czwarty pokonał bramkarza rywali zostając w ten sposób bohaterem meczu.
Fabryka tylko na własnym boisku stawia opór, a w meczach wyjazdowych gra znacznie słabiej - powiedział po ostatnim gwizdku sędziego grający trener Granicy Jerzy Bukacki. Mogliśmy strzelić jeszcze więcej bramek i spotkanie zakończyć wynikiem dwucyfrowym. Na ławce zawodników rezerwowych był tylko jeden zawodnik stąd ja sam musiałem zagrać od pierwszej minuty. Ale i w takim osłabieniu wygraliśmy wysoko.

Granica Zagaje - Fabryka Żabi Róg 7:1 ((3:0)
Bramki: 1:0 - Bułat (24), 2:0 - Kubaj (32), 3:0,4:0, 5:0 - Trojanowski (44,55,60), 6:0 - Gil (70), 6:1 - (80), 7:1 - Trojanowski (83).