Poniedziałek, 3 sierpnia 2020. Imieniny Augustyna, Kamelii, Lidii

Uczniowie na Kujawach i Pomorzu

2017-11-08 13:52:27 (ost. akt: 2017-11-08 13:56:02)

Uczniowie klas gimnazjalnych mieli okazję zawitać do Solca Kujawskiego i Tczewa.

23-24.10.2017r. uczniowie klas gimnazjalnych w ramach projektu "Główka pracuje-laboratorium wiedzy w Lelkowie" prowadzonego przez Stowarzyszenie Edukacyjno-Oświatowe "Erudycja" mieli okazję zawitać do Solca Kujawskiego i Tczewa.

Podczas dwudniowej wycieczki zwiedzili Muzeum Ziemi im. Karola Sabatha w Solcu Kujawskim. Przeszli ścieżkę edukacyjną w Jurajskim Ogrodzie Botanicznym. Obejrzeli film o powstaniu Wszechświata. Wzięli udział w interaktywnym spotkaniu z paleontologią – w warsztatach „O pochodzeniu człowieka”.

W Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie uczestniczyli w lekcji muzealnej „Rozbitkowie na statku”, obejrzeli Pracownię Konserwacji i Magazyn Studyjny. W Fabryce Sztuk obejrzeli wystawę „20 lat wolności. Tczew 1920-1939”. Zwiedzili również Muzeum Wisły. Przewodnik zapoznał ich z problematyką wiślaną, przyrodą nadwiślańską, ewolucją osadnictwa, prawem rzecznym i dziejami Pomorza. Informacje te były szczególnie przydatne, gdyż bieżący rok został ogłoszony Rokiem Wisły i z tego tytułu w naszej szkole organizowany jest konkurs plastyczny „Płynie Wisła, płynie…”

Ewa Karczewska


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: IS

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages