Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Już nie przedszkolaki, a uczniowie

2017-12-06 12:34:29 (ost. akt: 2017-12-06 12:42:28)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

W czwartek (23 listopada) w Szkole Podstawowej w Zagajach odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia.

Pierwszoklasiści w tym dniu byli bardzo przejęci swoim występem, okazało się, że niepotrzebnie, ponieważ w części artystycznej zaprezentowali się doskonale. Pięknie przedstawili się zaproszonym gościom, wykonali oryginalny taniec, głośno i wyraźnie śpiewali, a zestaw pytań, który został przygotowany specjalnie dla nich, ani przez chwile nie wywołał u nich uczucia niepewności.

Na koniec pierwszaki dokonały degustacji tajemniczego eliksiru. Oczywiście wypiły go jednym haustem, bez skrzywienia się. Za wykazanie się odwagą otrzymały medale, które wręczyła im wychowawczyni.

Wszystkim tym zadaniom z zaciekawieniem przyglądała się komisja w składzie: rodzice, dyrektor Halina Stechnacz-Buśko, wójt Stanisław Popiel oraz nauczyciele. Wszystkie zmagania pierwszaków zostały pozytywnie ocenione przez jury. W związku z tym, uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczyste przyrzeczenie, a następnie pani dyrektor, magicznym ołówkiem dokonała pasowania ich na prawowitych uczniów Szkoły Podstawowej w Zagajach.

Tradycyjnie pierwszoklasiści zostali obdarowani prezentami od pani dyrektor, pana wójta oraz rodziców, które wywołały u uczniów jeszcze większe uśmiechy, a stres, który im towarzyszył na początku, odszedł w niepamięć.

Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem, przygotowanym przez rodziców.

Iwona Popiel
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: IwonaPopiel

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages