Piątek, 27 listopada 2020. Imieniny Franciszka, Kseni, Maksymiliana

Dlaczego świeci Słońce? Uczniowie Szkoły Podstawowej w Zagajach już wiedzą!

2018-10-18 12:54:23 (ost. akt: 2018-10-18 12:56:21)

Autor zdjęcia: Marlena Darmofał

Spadające gwiazdy! Kamienie z nieba! Materia z kosmosu od dawna budzi emocje, ale czym jest ona naprawdę? Jak jest zbudowana? Skąd pochodzi? Jak do nas dociera? Na te i inne pytania uczniowie naszej szkoły otrzymali dziś odpowiedź.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Zagajach odwiedzili w czwartek Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne w Olsztynie. Klasy trzecia, czwarta, piąta oraz szósta wyruszyły z Zagaj wcześnie rano, by już o 10.00 obejrzeć seans filmowy „Ziemia, Księżyc i Słońce” w Planetarium. Co dzieje się na niebie? Dlaczego świeci Słońce i do czego można je wykorzystać? Jak zmieniają się pory dnia i roku? Na te i inne nurtujące najmłodszych pytania w prosty i zabawny sposób odpowiedział seans ukazując, w jaki sposób Słońce i Księżyc determinują rytm życia na Ziemi. Uczniowie obejrzeli ciekawe zjawiska astronomiczne, dowiedzieli się jak powstał kalendarz i jak przebiegała historia kosmicznych podróży i lądowania na Srebrnym Globie. Następnie dzieci uczestniczyły w pokazie fizyczno – astronomicznym prowadzonym przez pana Macieja Grzemskiego pt. Meteoryty: posłańcy z kosmosu. Spadające gwiazdy! Kamienie z nieba! Materia z kosmosu od dawna budzi emocje, ale czym jest ona naprawdę? Jak jest zbudowana? Skąd pochodzi? Jak do nas dociera? Na te i inne pytania uczniowie naszej szkoły otrzymali dziś odpowiedź. Poznali rodzaje meteorytów, dowiedzieli się o ich pochodzeniu, o sposobach określania ich wieku oraz roli, jaką odegrały one w poznawaniu najwcześniejszych etapów formowania się Układu Słonecznego: planet, księżyców, planetoid i komet. Zwieńczeniem zajęć było obejrzenie kolekcji meteorytów Olsztyńskiego Planetarium. Pełne wrażeń przedpołudnie uczniowie zakończyli obiadem w restauracji.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Zagaje

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages